اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33572 مورخ:[1396-10-10 14:25:01]
پرداخت بدهی توتون‌کاران شرق مازندران تا دو روز دیگر/نیازی به واردات نیست
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خبر داد

پرداخت بدهی توتون‌کاران شرق مازندران تا دو روز دیگر/نیازی به واردات نیست

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تا دو روز آینده بدهی توتون کاران شرق مازندران پرداخت می‌شود و مشکلی وجود ندارد.

به گزارش مازند اصناف علی محمد شاعری پیش ازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روند خرید توتون توسط دخانیات ایران با قوت در دست انجام است و با تلاش و پیگیری های انجام شده تلاش داریم تا مطالبات کشاورزان به زودی پرداخت شود.

وی با اعلام اینکه کشت و بازاریابی مناسب برای هر تولیدی مهم است؛ افزود: در این بخش و در تولید توتون باید کالای قابل رقابت با تولیدات خارجی تولید و روانه بازار کنیم چرا که اگر کالای رقابت پذیر وارد بازار شود، مورد تقاضا واقع شده و سودآوری بیشتری خواهد داشت.

این مسئول با اعلام اینکه باید انگیزه لازم برای تولید در کشاورزان ایجاد شود؛ گفت: در این بخش باید تلاش شود تا با پرداخت مطالبات و تأمین نهاده‌هایی همچون تهیه کود، بذر و سم، انگیزه تولید را در کشاورزان افزایش دهیم.

 نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش های انجام شده، برای سیگارهای وارداتی تعرفه‌هایی وضع شد تا سیگارهای خارجی و سیگاری که با توتون داخلی تولید می‌شود قابل رقابت نبوده و کشاورزان متضرر نشوند.

شاعری با اشاره به اینکه توتون یک محصول صنعتی است و نقش مهمی در تولید اشتغال دارد؛ افزود: امیدواریم دولت در این بخش حمایت های ویژه ای را از این تولید صنعتی و مهم به عمل آورده و با حمایت از این کشت، توسعه فن‌آوری‌های نوین و افزایش ضریب مکانیزاسیون، شاهد کاهش هزینه تولید و افزایش درآمد کشاورزان باشیم.

وی ادامه داد: تولیدات توتون بسیار مرغوب و مناسبی در داخل تولید می شود که با توجه به تولید سالانه ۹ هزارتنی توتون داخل کشور، نیازی به واردات توتون نیست.

شاعری همچنین با بیان اینکه ظرفیت مناسب در شرق مازندران برای کشت توتون وجود دارد؛ گفت: با توجه به کشت توتون در منطقه، راه اندازی خط تولید تنباکو و سیگار ظرفیت مناسبی است که امیدواریم در دستور کار قرار گیرد.

 

مرجع: مهر


» برچسب ها : , پرداخت , بدهی , توتون‌کاران , شرق , مازندران , شاعری , نماینده , مجلس , واردات , پرداخت , بدهی , توتون‌کاران , شرق , مازندران , شاعری , نماینده , مجلس , وارداتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا