اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33563 مورخ:[1396-10-09 15:17:01]
 امنیت و اقتدار امروز ایران، ثمره‌ پیوند امت با امام و رهبری است
سخنران مراسم 9 دی ساری:

امنیت و اقتدار امروز ایران، ثمره‌ پیوند امت با امام و رهبری است

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت و اقتدار امروز ایران، ثمره‌ پیوند امت با امام و رهبر است، گفت: نهم دی‌ماه روز تجدید بیعت و پیوند استوار و ناگسستنی امت با امام و رهبر خویش است.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت‌الاسلام ابوترابی‌فر در مراسم بزرگذاشت حماسه نهم دی مردم مرکز مازندران در امامزاده یحیی(ع) ساری، با محوریت آیه شریفه "يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ " سخنان خود را بر چهار محور بیان کرد.

ابوترابی‌فر اظهار کرد: در این آیه شریفه اولا مخاطب مردم آراسته به ایمان‌اند. خواهرانی که با چادر مشکی و حجاب‌شان و برادران و جوانانی که با توحید، ولایت و امامت نماد باورهای ایمانی هستند. خداوند در این آیه با شما اهل ایمان سخن می‌گوید و به سه اصل کلیدی پافشاری می‌کند.

وی افزود: خداوند دو واژه اصبرو و صابرو را در کنار هم قرار داده است، اما با دو هیئت مجزا تا از کنار هم قرار گرفتن این دو واژه دریابیم این دو مفهوم مجزا در کنار هم هستند.

تحقق قدرت و عزت در سایه بصیرت و صبر

عضو عالی هیئت حل اختلاف قوای سه گانه بیان کرد: اصبرو ناظر به صبر فردی است. هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند به سعادتی، عزتی و قدرتی دست یابد مگر آن‌که اولا راه را درست تشخیص دهد و سپس با شناخت، معرفت و بصیرت قدم بردارد و این نماد بصیرت است. نماد عقلانیت است.

کسانی‌که راه را شناخته‌اند در کنار وظیفه، ثابت‌قدم باشند و اهل استقامت و صبر باشند و این یعنی آحاد جامعه ایمانی باید حق را بشناسند و در کنار حق، ثابت قدم باشند.

ابوترابی‌فر ادامه داد: خانم محترمی‌که به‌عنوان یک همسر زندگی خود را آغاز کرده‌ای، وظیفه خود را درست تشخیص بده و صبور و ثابت قدم باش. برادر عزیز در کنار مشکلات اقتصادی، با فکر و مشورت راه درست را انتخاب کن و در این راه صبور و ثابت قدم باش. دانشمندان و شهدای دانشمند هسته‌ای ما، در تحصیل ثابت قدم بودند تا به مدارج و موفقیت‌های عالی رسیدند. هیچ انسانی بدون صبر، به هیچ قدرتی نمی‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: همه باید اهل صبر باشند، رزمندگان دفاع مقدس، مدافعان حرم ما صبر فردی داشتند. با هوا و هوس‌های خود جنگیدند و در مقابل دشمن با قدرت ایستادند تا این قدرت، عزت و پیروزی‌ها، حاصل شد.

ضرورت توجه به صبر جمعی در امت اسلامی

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه به دومین محور سخنانش اشاره و عنوان کرد: صابرو ناظر به صبر جمعی است. صابرو یعنی در کنار صبر فردی، جامعه باید از صبر جمعی برخوردار باشد تا به موفقیت دست یابد. خانم صابر است، همسر و فرزندانشان هم اهل صبرند اما این کافی نیست و باید برای رسیدن به موفقیت، همه در کنار هم صبور باشند. فرماندهان و نیروهای مسلح ما همه اهل صبرند اما در کنار این صبر فردی، یک صبر جمعی لازم است.

حماسه 9 دی ثمره‌ صبر جمعی است

وی بیان کرد: این نمایش قدرت در این روز حماسه‌ساز، به‌واسطه‌ یک صبر جمعی است. مسلمانان اهل ایمان، با هم صبر کنید. ملت ایران صابر باش. ملت‌های مسلمان و تمام ملت ایران اگر می‌خواهید به قدرت برسید باید همه با هم صبر کنید. موفقیت‌های اخیر جبهه اسلام نیز نتیجه صبر جمعی بود. با هم استقامت کردند تا ثمره‌اش در پیروزهای اخیر حاصل شد.

عضو عالی هیئت حل اختلاف قوای سه گانه متذکر شد: اینکه دشمن همواره بر طبل اختلافات می‌کوبد، برای تزلزل در صبر جمعی است. اقتصاد ایران با صبر جمعی گره‌هایش باز می‌شود. معضلات فرهنگی ما با صبر جمعی به یک فرصت تبدیل می‌شود.

ابوترابی‌فر اضافه کرد: معنای دومی هم برای صبر جمعی آمده است و آن اینکه دشمنان شما هم اهل صبرند. آن‌ها ایستاده‌اند و از توطئه‌های خود دست بر نمی‌دارند. به تولد یک قرنی نامشروع صهیونیستم نزدیک می‌شویم. رژیم امریکا در کنار صهیونیسم ایستاده است. استکبار جهانی به اهداف نامشروع خود پای می‌فشارد. او نمی‌تواند از منافع سیاسی و اقتصادی ایران چشم بپوشد. آن‌ها برای رسیدن به اهداف نامشروع خود، ذلت مردم ایران، تاراج اقتدار و ثروت ایران را نشانه گرفته‌اند و با تمام قدرت ایستاده‌اند. ملت ایران، مردم مازندران، شما باید در کنار هم در مقابل آنان بایستید.

وی تأکید کرد: ملت اسلام، دشمن در برابر شما صف‌آرایی کرده است، مبادا در میدان جنگ، صبر شما کمتر باشد، با صبر و ایستادگی بر دشمنان خود غلبه کنید. دفاع مقدس تفسیر این آیه کریمه بود. رزمندگان ما هشت سال ایستادند تا کمر دشمن را بر خاک افکندند. مدافعان حرم ایستادند تا تروریست‌ها را از منطقه بیرون راندند و این ثمره‌ ایستادگی است.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت عزیز، ما در آغاز راهیم، ما 40 سال از عمر انقلابمان می‌گذرد، اعلام کرد: ما با قدرت‌هایی در حال مقابله هستیم که سابقه‌ای 400 ساله دارند. دولت‌های غربی 500 سال است که با تجاوز، کشتار، تحمیل جنگ‌های جهانی اول و دوم و توطئه بر ملت‌های منطقه و آسیا قدرت‌نمایی می‌کنند. به آن‌ها اجازه رشد نمی‌دهند. ثروت‌هاشان را به یغما می‌برند.

دولت اسلامی آرمانی که همه در کنار هم باید برایش تلاش کنیم

ابوترابی در ادامه سخنانش به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: رهبری می‌فرماید: ما انقلاب اسلامی را محقق کردیم. با قدرت، نظام اسلامی را سامان دادیم. اما قدم سوم دولت اسلامی است. ارکان کشور، قوای سه‌گانه، مدیران و تصمیمات باید بر اساس مصالح ملی باشد. ما با تحقق یک دولت اسلامی خیلی فاصله داریم و تربیت کار دشواری است.

وی اذعان کرد: همه باید در کنار هم حرکت کنند تا دولت اسلامی در سایه حضور و مشارکت ملت عزیز در اندازه‌ مورد نظر قرآن محقق شود. مراقب دسیسه‌ها باشید. با ایمان، صبر، بصیرت و اتکال خداوند، باید این راه را ادامه دهید.

عضو عالی هیئت حل اختلاف قوای سه گانه گفت: دغدغه رهبر انقلاب، صبر جمعی ملت ایران و ملت‌های اسلامی برای پیروزی بر استکبار و خلق قدرت برای جهان اسلام است.

ضرورت استحکام پیوند میان امت اسلامی

ابوترابی ادامه سخنانش را با محوریت این آیه بر پایه رابطوا و پیام آن بنا گذاشت و افزود: رابطو بیان کننده سه معنا است. اول ‌آن‌که باید افراد جامعه اسلامی، ارتباطات و پیوند خود را با هم مستحکم کنند. یعنی مردم ایران، با هم باشید. رابطو یعنی وحدت تمام آحاد و اقشار کشور با هم. جامعه اسلامی باید یک‌دست باشد. بیایید و از همین نهم دی‌ماه، تصمیم بگیریم که رابطه‌هامان را مستحکم کنیم. اگر نقدی می‌کنیم برای تضعیف هم نباشد، برای افزایش قدرت باشد. اگر یکدیگر را تضعیف کنیم، جامعه اسلامی را تضعیف کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: دوم آن‌که افراد جامعه ارتباط خود را با امام و رهبر خود مستحکم کنند. اگر پیوند بین امت و امام نبود، انقلاب پیروز نمی‌شد. اگر این پیوند نبود، موفقیت‌ها حاصل نمی‌شد. ایران به نماد امنیت مبدل نمی‌شد.

امنیت و اقتدار امروز ایران، ثمره‌ پیوند امت با امام و رهبر است

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت و اقتدار امروز ایران، ثمره‌ پیوند امت با امام و رهبر است، تصریح کرد: نهم دی‌ماه روز تجدید بیعت و پیوند استوار و ناگسستنی امت با امام و رهبر خویش است. این سرمایه را گرامی بدارید.

ابوترابی ادامه داد: پیام سوم، تحقق پیوند و رابطه میان قوای نظامی، تجهیزات و نیروهای مسلح است. نیروهای مسلح باید تحت فرماندهی واحد با قدرت و انضباط حرکت کنند و این یعنی امت اسلامی باید دارای نیروهای مسلح مقتدر تحت فرماندهی واحد باشد. یعنی ارتش و سپاه پاسداران قدرتمند که دشمن را به ستوه آورده است.

ایران امن‌ترین نقطه جهان اسلام است

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما بر افزایش اقتدار ملت ایران، بر افزایش قدرت موشکی بازدارنده ما حساس‌اند. آسمان ایران، امن‌ترین آسمان منطقه است و از یک منظر، امن‌ترین نقاط جهان اسلام است و این به لطف قدرت بازدارنده دفاعی در کنار پیوند میان ملت و رهبر است.

عضو عالی هیئت حل اختلاف قوای سه گانه در ادامه به بخش پایانی این آیه شریفه یعنی تقوا اشاره و عنوان کرد: همه با هم باید برای افزایش تقوا، عمل صالح، نماز، راستی، امانت، وفای به عهد، حفظ حقوق دیگران، احترام به انسان‌ها و حفظ حقوق طبیعت و عدالت تلاش کنیم.

تقوا دغدغه رهبری و نظام اسلامی است

ابوترابی‌فر تأکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک دغدغه دارد و آن افزایش تقوا در جمهوری اسلامی و امت اسلام است. همه باید به این هدف توجه کنیم. با تقوا می‌شود از انقلاب حراست کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب محصول تقوای رهبری و امت اسلامی بود، اضافه کرد: تقوا، دغدغه رهبری و نظام اسلامی است. رستگاری ما دستاورد این سلوک است. انقلاب با قدرت با این اصول، راه خود را می‌پیماید و ان‌شاء‌الله با صبر جمعی و با تحکیم آحاد جامعه با یکدیگر و رهبری و توکل بر خدا بر مشکلات پیروز می‌شویم.

حل مشکلات اقتصادی در سایه‌ی آموزه‌های قرآنی

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش خطاب به حاضران متذکر شد: ملت عزیز، مشکلاتی که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، دیگران هم با آن در سطوح مختلف روبرو هستند. آری، ما مشکلات اداری داریم. قضایی داریم. اقتصادی داریم. فرهنگی داریم؛ اما در سایه‌ صبر فردی، صبر جمعی، تحکیم رابطه دیگران با یکدیگر و تحکیم رابطه با رهبری بر این مشکلات پیروز می‌شویم و تنها باید سلوک قرآنی را پیمود.

ابوترابی‌فر در پایان سخنانش اذعان کرد: در مسیر اقتصادی، با اقتصاد مقاومتی، با تدبیر مسئولان و مشارکت شما این راه پیموده خواهد شد و ان‌شاء‌الله این انقلاب به یک قدرت اقتصادی تبدیل خواهد شد و جوانان ما این راه را طی خواهند کرد.

 

مجتبی قربانی/

» برچسب ها : , ابوترابی , سخنرانی , 9 دی , ساری , امامزاده , یحیی , رهبری , ملت , اقتدار , اقتصادی , ابوترابی , سخنرانی , 9 دی , ساری , امامزاده , یحیی , رهبری , ملت , اقتدار , اقتصادیمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا