اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33541 مورخ:[1396-10-07 15:53:01]
23 خودرو لوکس در گمرک مازندران توقیف شد/ ترخیص 130 خودرو لوکس
مدیرکل گمرکات مازندران:

23 خودرو لوکس در گمرک مازندران توقیف شد/ ترخیص 130 خودرو لوکس

مدیرکل گمرکات مازندران گفت: 23 خودرو لوکس در گمرک مازندران به دلیل بدهی مالیاتی 100 میلیارد تومانی توقیف شده است.

به گزارش مازند اصناف ابوالقاسم یوسفی‌نژاد در گفت‌وگو با بلاغ در ارتباط با واردات خودروی لوکس توسط یک پیرزن مازندرانی، اظهار کرد: خودروهای توقیف شده برای یک پیرزن نیست، تعداد خودروهای ضبط شده در گمرک استان مازندران زیاد شده است.

وی افزود: در گذشته تعداد این خودروها 10 دستگاه بود که در حال حاضر به 23 دستگاه رسیده است.

مدیرکل گمرکات مازندران یادآور شد: بیشتر این خودروها به دلیل بدهی مالیاتی، کارت‌های بازرگانی و شرکت‌های سوری است و در حال حاضر در اختیار گمرکات استان قرار دارد.


یوسفی‌نژاد با اعلام اینکه گمرک در حال حاضر از ترخیص این کالاها جلوگیری می‌کند، اضافه کرد: میزان بدهی مالیاتی برای این خودروها در حال حاضر 100 میلیارد تومان است و روند افزایش بدهی برای این واردکننده ادامه دارد.

وی در ارتباط با برخی اخبار مربوط به واردات خودرو توسط یک پیرزن مازندرانی به اسم مخفف "م.د.د"، گفت: این خانم پیرزن نیست، بلکه فرد بی‌بضاعتی است که در روستاهای استان بوشهر زندگی می‌کند، یک واردکننده خودرو، به واردات 660 دستگاه ماشین از نوع بنز، بی‌ام‌و و پورشه اقدام کرده که بیش از 130 دستگاه از گمرک نوشهر ترخیص شده است، 10 دستگاه به نام این خانم توقیف شده است و مشکل عدم ترخیص آنها بدهی مالیاتی است.

مدیرکل گمرکات مازندران بیان کرد: بدهی مالیاتی تعیین شده برای این خودروها حدود 18 میلیارد تومان طی دو سال گذشته است و با توجه به اینکه جریمه تعلق می‌گیرد، میزان بدهی مالیاتی افزایش پیدا کرده است.

یوسفی‌نژاد در پایان گفت: در صورت عدم اقدام به پرداخت بدهی، خودروها ضبط شده جزو اموال دولتی محسوب می‌شود و سازمان مالیاتی اقدام به فروش این خودروها کرده تا بتواند بدهی خویش را جذب کند.

 

**/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا