اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33528 مورخ:[1396-10-05 15:20:01]
جداسازی نمایشگاه قطعات و صنایع وابسته از خودرو
مدیرفروش یکی از واحدهای تولیدی حاضر در نمایشگاه قطعات خودرو ساری خواستار شد

جداسازی نمایشگاه قطعات و صنایع وابسته از خودرو

مهم‌ترین موضوع برای بهتر برگزار شدن نمایشگاه، تفکیک نمایشگاه قطعات و صنایع وابسته از نمایشگاه خودرو است. وقتی نمایشگاه قطعات تخصصی باشد، شاهد حضور بازدیدکنندگان تخصصی در این بخش هم خواهیم بود.

به گزارش مازند اصناف؛ در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه قطعات و لوازم یدکی خودرو در مرکز مازندران با یکی دیگر از تولیدکنندگان حاضر در نمایشگاه گفت‌وگویی را انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانیم.

لطفا خود و واحد تولیدی‌تان را معرفی کنید

مرتضی شهسواری هستم مدیر فروش شرکت موتور اسکن تولیدکننده تجهیزات تعمیرگاهی در کشور که عمده تولیدات ما مربوط به انواع دستگاه‌های بالانس، عیب‌یاب انژکتور، انژکتور شوی، لاستیک درآر و غیره است.

ما از سال 1380 با افتتاح کارخانه در شهریار تهران شروع به کار کردیم و هم‌اکنون 18 نمایندگی در سطح کشور داریم.

آیا از حضور و برگزاری این نمایشگاه راضی هستید؟

آنچه که ما دیدیم تبلیغات خیلی ضعیف بوده و شاید آ‌نطور که ما دیدم به‌دلیل چشم و هم‌چشمی بین ساری و قائم‌شهر برای برگزاری نمایشگاه باشد. ما حتی شنیدیم بنرهای تبلیغاتی نمایشگاه ساری در قائمشهر، جمع‌آوری می‌شد.

پیشنهاد شما برای بهتر برگزار شدن چنین نمایشگاه‌هایی چیست؟

مهم‌ترین موضوع به‌نظر من، تفکیک نمایشگاه قطعات و صنایع وابسته از نمایشگاه خودرو است. وقتی نمایشگاه قطعات تخصصی باشد، شاهد حضور بازدیدکنندگان تخصصی در این بخش هم خواهیم بود.

در بازار داخلی مهمترین مشکلات شما چیست؟

نقدینگی، چک‌های برگشتی و حضور تاجرهای ایرانی واردکننده کالاهای چینی شاید دردسرهای تولیدکنندگان این حوزه در کشور است.

آیا تولیدات‌تان به صادرات هم رسیده است؟

هرچند رقبای چینی و ترکیه‌ای دست ما را برای صادرات بسته‌اند اما از آنجا که خودروهای ایرانی در کشورهای همسایه نظیر عراق در حال عرضه است، لذا به‌جهت نیاز این بازارها به ارائه خدمات خودروهای ایرانی، در حال رایزنی برای صادرات به این کشورها هستیم.

و سوال پایانی. انتظارتان از دولت؟

ما شاهد عدم حمایت مطلوب دولت به واحدهای تولیدی حتی در قالب تسهیلات هستیم. انتظار ما از دولت حمایت منسجم و جدی از تولیدکنندگان داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی است.

 

مرجع:بلاغ

» برچسب ها : , جداسازی , نمایشگاه , قطعات , صنایع وابسته , خودرو , جداسازی , نمایشگاه , قطعات , صنایع وابسته , خودرومطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا