اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33483 مورخ:[1396-10-03 01:50:01]
اولین میز کشوری توسعه صادرات لبنیات ایران در مازندران برگزار شد
اختصاصی/رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

اولین میز کشوری توسعه صادرات لبنیات ایران در مازندران برگزار شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اولین میز کشوری توسعه صادرات لبنیات ایران در مازندران با حضور نمایندگانی از استان‌های گلستان، گیلان، البرز، سمنان، تهران و خراسان شمالی برگزار شد.

محمد محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف اظهار کرد: اولین میز کشوری توسعه صادرات لبنیات کشور در استان مازندران به میزبانی ساری در محل هتل بادله برگزار شد.

وی افزود: به استناد دستورالعمل شورای توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت اولین نشست میز کشوری توسعه صادرات لبنیات با محوریت استان مازندران و با دعوت از استان‌های گلستان، گیلان، البرز، سمنان، تهران و خراسان شمالی و با حضور رئیس انجمن صنایع لبنی ایران و واحدهای تولیدی، صادراتی لبنیات کشور با دبیری انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران تشکیل شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: هدف از تشکیل این میز شناسایی مسائل و مشکلات موجود در حوزه لبنیات کشور، هم‌فکری و توسعه صادرات است.

این گزارش حاکی است در حال حاضر قریب به یک‌هزار و 200 برند لبنی توسط 400 کارخانه در سطح کشور تولید و به بازارهای داخلی و جهانی عرضه می‌شود و این در حالی‌است که بر اساس آمار رسمی از انجمن صنایع لبنیات ایران، طی سال گذشته، 438 هزار تن انواع محصولات لبنی به ارزش 771 میلیون دلار به خارج از کشور صادر شده است.

71 واحد لبنی دارای پروانه با ظرفیت اسمی 2 میلیون و 500 هزار تن در سال در سطح استان مازندران مشغول فعالیت هستند که ارزش سالانه تولیدات صنایع لبنی استان مازندران، 2 هزار و 400میلیارد تومان برآورد شده است.

گفتنی است مهم‌ترین موضوعات مطروحه در این نشست، حل مشکلات گمرگی و بازار عراق، ضعف در حمل‌ونقل لبنیات، لزوم برگزاری نشست‌های تخصصی میز صادرات لبنیات با حضور مسئولان این وزارتخانه‌ها با اختیارات ویژه، بالا بردن سرانه مصرف لبنیات، تأمین شیر، تعرفه‌های ترجیحی و غیره بود.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا