اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33423 مورخ:[1396-09-29 13:57:01]
قیمت انواع گوشت سفید و قرمز شب یلدایی در بازار مازندران
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می‌دهد

قیمت انواع گوشت سفید و قرمز شب یلدایی در بازار مازندران

بنابر یک قاعده نانوشته، میل به افزایش قیمت، تنها به شب یلدا خلاصه نمی‌شود، که این امر زنگ خطری است برای دستگاه‌های نظارتی استان، تا از همین امروز نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای بازار شب عید اقدام کنند.

به گزارش مازند اصناف  بازار شب یلدا در دو روز مانده به شب چله در مازندران حاکی از افزایش 5 تا 10 درصدی میوه، ثبات نسبی قیمت شیرینی و افزایش 10 تا 25 درصدی آجیل است.


شب یلدا، مصادف با سی ام آذرماه، از نمونه مناسبت‌های پرطرفدار و سنتی این مرز و بوم به شمار می‌رود که در استان مازندران نیز با آداب‌ورسوم خاص خود از جایگاه خاصی در میان خانواده‌ها  برخوردار است؛ شبی که در طول سالیان گذشته نیز همچون سال‌جاری با گرانی اقلام مورد استفاده در این مناسبت گره خورده است و درخواست مردم از مسوولان نظارت بر سودجویانی است که این بازار را آشفته کرده اند.


بنابر یک قاعده نانوشته، میل به افزایش قیمت، تنها به شب یلدا خلاصه نمی‌شود و این معضل همواره در مناسبت‌های مختلف به گونه‌های مختلف بروز پیدا کرده است که این امر زنگ خطری است برای دستگاه‌های نظارتی استان، تا از همین امروز نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم برای بازار شب عید اقدام کنند.
هرچند اقلام مذکور از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین گزینه‌های انتخاب مردم برای شب چله است، اما اقلامی نظیر مرغ، گوشت و ماهی نیز از اقلام پرمصرف جانبی شب چله در بازار است. از این‌رو در این گزارش، به اعلام و انتشار نرخ این اقلام در آستانه شب یلدا می‌پردازیم:

قیمت متعادل مرغ در بازار مازندران


کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف  گفت: قیمت توزیع امروز مرغ در درب واحدهای صنفی 6 هزار و 400 تومان و قیمت عرضه به مصرف‌کنندگان 7 هزار و 100 تومان است.
رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران افزود: هرچند قیمت مرغ در مقایسه با افزایش هزینه‌های سوخت، نهاده‌های دامی و دست‌پنجه نرم کردن مرغداران با بیماری‌های آنفولانزا، نیوکاسل و برونشیت، برای بازار متعادل است؛ اما این نرخ برای مرغدار، مقرون به‌صرفه نیست.


قیمت انواع گوشت در بازار مازندران


عبدالرحیم قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف  گفت: درحال حاضر قیمت عرف بازار برای گوشت گاوی، 35 الی 38 هزار تومان و گوشت گوساله 40 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران اظهار کرد: همچنین قیمت گوشت بره 45 هزار و گوشت گوسفندی 38 هزار تومان است.


قیمت 30 هزار تومانی ماهی‌های دریایی در بازار مازندران


مجتبی فرزادی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: ماهی‌های پرطرفدار شب یلدا در بازار ماهی غالبا ماهی‌های دریایی است که در فصل صید به بازار عرضه می‌شود.
وی افزود: قیمت ماهی سفید 30 هزار تومان، کفال زیر کیلو 20 و بالای کیلو نیز 30 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه ماهی‌فروشان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: قیمت ماهی‌های پرورش پرطرفدار نظیر قزل‌آلا 16 هزار و سالمون 18 هزار تومان است.

در پایان باید اذعان کنیم همه‌وهمه از کاسب و بازاری گرفته تا مسئولان دستگاه‌های نظارتی باید تلاش کنیم تا همه آحاد مردم از کارگر و خانواده‌های کم درآمد گرفته تا پزشک و مهندس و خانواده‌های متمول، شبی خوش را در کنار خانواده‌هایشان با سفره‌های رنگین بگذرانند تا نه هیچ پدری، شرمنده خانواده‌اش شود و نه هیچ فرزندی، حسرت شب یلدای رنگارنگ را از سر بگذراند.

انتهای پیام/


» برچسب ها : , قیمت , انواع , گوشت , سفید , قرمز , ماهی , مرغ , شب یلدا , بازار , مازندران , قیمت , انواع , گوشت , سفید , قرمز , ماهی , مرغ , شب یلدا , بازار , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا