اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33347 مورخ:[1396-09-23 21:12:01]
بازدید از 76 واحد سورتینگ بابل طی آذرماه سال‌جاری/ پیش‌بینی تولید ۳۸۵ هزار تن مرکبات
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می‌دهد

بازدید از 76 واحد سورتینگ بابل طی آذرماه سال‌جاری/ پیش‌بینی تولید ۳۸۵ هزار تن مرکبات

مدیر جهاد کشاورزی بابل با بیان اینکه نیمه اول آذرماه امسال از 76 واحد سورتینگ بابل بازدید به عمل آمد؛ گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۸۵ هزار و ۵۴۵ تن مرکبات از باغات این شهرستان برداشت شود.

به گزارش مازند اصناف همه‌ساله با فرارسیدن فصل پاییز بازار خرید، فروش و چینش مرکبات گرم می‌شود و مازندران با تولید ۵۰ درصد از مرکبات کشور، عنوان قطب تولید مرکبات در کشور را یدک می‌کشد.

 

مرکبات مازندران شامل انواع پرتقال، نارنگی، لیمو، پج، نارنگی ژاپنی و پرتقال والنسیا است که ۸۰ درصد از تولید مرکبات استان مربوط به انواع پرتقال و نارنگی می‌شود.

پیش‌بینی تولید ۳۸۵ هزار تن مرکبات در بابل

سید احمد طاهری  طی گفت‌وگویی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۸۵ هزار و ۵۴۵ تن مرکبات از باغات این شهرستان برداشت شود.

 

وی با بیان اینکه سطح باغات مرکبات شهرستان بابل ۲۱ هزار و ۷۲۰ هکتار است، افزود: محصولات قابل برداشت شامل ۳۵۲ هزار و ۸۲۲ تن پرتقال و ۳۲ هزار و ۷۲۳ تن نارنگی است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بابل خاطرنشان کرد: از کل سطوح مرکبات این شهرستان ۱۹ هزار و ۶۰۹ هکتار باغات بارور و ۲ هزار و ۱۱۰ هکتار غیر بارور است.

 

بر اساس این گزارش، استان مازندران دارای ۵۰۰ واحد سورتینگ و بسته‌بندی است که نقش به‌سزایی در حفظ و ذخیره‌سازی مرکبات استان دارد.


بازدید از 76 واحد سورتینگ بابل طی آذرماه سال‌جاری

 

 طاهری در ادامه در این خصوص عنوان کرد: نیمه اول آذرماه امسال از 76 واحد سورتینگ در شهرستان بابل بازدید به عمل آمد.

 

وی ادامه داد: از 48 واحد فعال سورتینگ دارای مجوز در این شهرستان، 12 واحد آن دارای پروانه بهره‌برداری و پنج مورد غیرفعال است.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل در پایان متذکر شد: 28 واحد سورتینگ باقیمانده، فاقد مجوز هستند که دو واحد آن‌ها غیرفعال‌اند.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا