اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33326 مورخ:[1396-09-22 23:50:01]
 انتقاد مداوم از واردات خوشایند نیست/افزایش تولیدات دست رد به واردات می‌زند
استاندار مازندران:

انتقاد مداوم از واردات خوشایند نیست/افزایش تولیدات دست رد به واردات می‌زند

استاندار مازندران با بیان اینکه انتقاد مداوم از واردات خوشایند نیست، گفت: باید با افزایش تولیدات داخلی بتوانیم نیازهای کشور را رفع کرده و به واردات دست رد بزنیم و از آن بی‌نیاز شویم.

به گزارش مازند اصناف محمد اسلامی در مراسم واگذاری یک‌هزار و 350 سند املاک علوی در این استان به میزبانی روستای طوله‌کلا بخش دابودشت آمل، اظهار کرد: امروزه نقش مهم و اساسی نظام جمهوری اسلامی در توانمندسازی مردم کشورمان برای قشر مستضعف و محرومیت‌زدایی بر کسی پوشیده نیست.

وی با اعلام اینکه توانمندسازی مردم از اهداف مهم دولت و نظام است، افزود: باید همه مسؤولان و مدیران به این مهم جامه عمل بپوشانند.

استاندار مازندران با بیان اینکه انتظار می‎رود در واگذاری رایگان اسناد به مردم کشاورزان به هیچ وجه فکر تغییر کاربری زمین‌ها را به‌خود راه ندهند، تصریح کرد: باید با اقتصاد کشاورزی سبب شکوفایی کشور شویم و به این مهم افتخار کنیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید با کشاورزی بار تولید محصولات مورد نیاز کشور را عهده‌دار شویم، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری باید در دوران خدمت اثری ماندگار از خود بر جای بگذاریم، بر این اساس واگذاری اسناد از اقدامات ماندگار بنیاد مستضعفان در سطح کشور محسوب می‌شود.

اسلامی با تأکید بر اینکه با واگذاری زمینها و اسناد به مردم پشتوانه اقتصادی و قضایی برای مردم منطقه و مناطق دیگر مازندران لحاظ می‌شود، خاطرنشان کرد: عزت روزافزون ملت از اهداف بزرگ نظام است و برای افزایش عزت و اقتدار کاهش فقر و کمک به قشر ضعیف جامعه در دستور کار باشد.

استاندار مازندران با بیان اینکه واگذاری اسناد املاک علوی نمونه‌ بارز عزت ایران اسلامی است، ادامه داد: مازندران رتبه یک دارا بودن جمعیت روستایی را به‌خود اختصاص داده و 42 درصد جمعیت مازندران در روستاها مستقر هستند در حالی که این آمار به‌صورت متوسط کشوری به میزان 21 درصد است.

وی با اشاره به اینکه این استان باید در بخش تولیدات کشاورزی تأثیرگذاری بالایی داشته باشد، یادآور شد: باید در راستای افزایش جمعیت روستایی بیشتر از گذشته تلاش کنیم.

اسلامی با اعلام اینکه با ایجاد اشتغال روستایی از تغییر کاربری در روستاها جلوگیری کنیم، خاطرنشان کرد: با عدم تغییر کاربری اراضی کشاورزی، افزایش بهره‌وری از زمین‌های کشاورزی بالا رفته و به خودکفایی تولیدات کمک می‌کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه انتقاد مداوم از واردات خوشایند نیست، گفت: باید با افزایش تولیدات داخلی بتوانیم نیازهای کشور را رفع کرده و به واردات دست رد بزنیم و از آن بی‌نیاز شویم.

 

فارس/*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا