اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33319 مورخ:[1396-09-22 02:54:01]
دستگیری کلاهبرداران دو هزار میلیاردی در بهشهر

دستگیری کلاهبرداران دو هزار میلیاردی در بهشهر

رئیس‌کل دادگستری مازندران از دستگیری اعضای یک شبکه از افراد سودجوی مالیاتی که با تأسیس شرکت‌های سوری اقدام به کلاه‌برداری در سطح استان می‌کردند، خبر داد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد گفت: این افراد با روش‌های مختلف از جمله تأسیس شرکت‌های صوری و جعلی اقدام به ارائه اسناد و مدارک غیرواقعی می‌کردند.

 

وی افزود: شگرد این افراد استفاده از کارت‌های بازرگانی برای فرار از پرداخت مالیات بوده است.

 

رئیس‌کل دادگستری مازندران بیان کرد: این افراد با فروش کارت‌های بازرگانی به تجار مختلف و با تنظیم وکالت‌نامه مبادرت به واردات کالا با حجم بالا می‌کردند که درنهایت منجر به تشخیص مالیات‌های سنگین به نام صاحبان کارت‌های بازرگانی می‌شد و عملاً به لحاظ عدم تمکین مالی صاحبان کارت این مالیات‌ها بلا وصول می‌ماند.

 

این مسئول تصریح کرد: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد که اعضای این باند به‌صورت سازمان‌یافته نسبت به این فرآیند در سطح استان به‌ویژه بهشهر،گلوگاه و حتی خارج از استان با تشکیل شرکت‌هایی مبادرت به واردات کالا به نام اشخاص بی‌سواد و کم‌بضاعت از مبادی رسمی کشور می‌کردند که در این زمینه مالیات متعلقه تا هفت آذر96 به میزان بیش 2110 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

تقوی‌فرد بیان کرد: جعل و استفاده از سند مجعول توسط این باند منجر به تحصیل مال نامشروع و تضییع گسترده حقوق بیت‌المال شده، بنابراین دستورات قضایی برای پیگرد قانونی متهمان صادر شد اما با توجه به اینکه کلاه‌برداران در سطح کشور متفرق شده بودند، نیابت قضایی برای دستگیری این افراد به شهرستان‌های مختلف ارسال شد تا با هماهنگی اداره اطلاعات استان مازندران نسبت به دستگیری آنان اقدام شود.

 

وی در پایان گفت: در این مورد تعداد پنج نفر با اقدامات به‌موقع دستگاه قضایی و اداره اطلاعات مازندران برابر با مفاد نیابت صادرشده بازداشت شدند و تحقیقات در این پرونده کماکان برای شناسایی سایر افراد مرتبط نیز ادامه دارد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا