اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33290 مورخ:[1396-09-19 12:19:01]
صادرات دلیل افزایش قیمت انار در بازار/مشکلی برای تأمین میوه بازار شب یلدا در مازندران نداریم
اختصاصی/رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران:

صادرات دلیل افزایش قیمت انار در بازار/مشکلی برای تأمین میوه بازار شب یلدا در مازندران نداریم

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ساری در خصوص افزایش قیمت انار در باراز این روزهای مازندران، اظهار کرد: این افزایش قیمت به دلیل صادرات و ذخیره‌سازی جهت نزدیک‌شدن به بازار شب یلدا است.

امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف در خصوص تأمین میوه‌های شب یلدا در بازار مازندران گفت: خوشبختانه مشکلی در تأمین میوه‌های شب یلدا در استان وجود ندارد.

وی  افزود: در حال حاضر قیمت کف انار شیرازی در میادین میوه و تره‌بار مرکز مازندران 3 هزار تومان، قیمت سقف آن 5 هزار تومان و قیمت انار ممتاز 6 هزار تومان است که با سود 25 تا 30 درصدی در خرده‌فروشی‌ها و بازار در حال عرضه است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ساری در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص افزایش قیمت انار در باراز این روزهای مازندران، اظهار کرد: این افزایش قیمت به دلیل صادرات و ذخیره‌سازی جهت نزدیک‌شدن به بازار شب یلدا است.

فخرآوران در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما در خصوص  وجود و عرضه‌ی گوجه‌های 7 هزار تومانی در بازار ساری، عنوان کرد: در حال حاضر قیمت گوجه‌ بوته‌ای کازرونی در میدان میوه دو تا دو هزار و 500 تومان و گوجه‌های گلخانه‌ای 4 هزار و 500 الی 5 هزار تومان می‌باشد که در بازار و با احتساب سود قانونی، عرضه می‌شود. البته گوجه‌های گلخانه‌ای به‌دلیل مراقبت در فصل سرما، از کیفیت بالاتری نسبت به گوجه‌های بوته‌ای برخوردارند و این تفاوت قیمت، به‌دلیل سلامت و کیفیت میوه است.

وی در ادامه در خصوص قیمت هندوانه در آستانه شب یلدا به خبرنگار ما پاسخ داد: هندوانه موجود در میدان، هندوانه انباری همدان است که با قیمت ‌یک‌هزار و 500 تومان در حال عرضه است که با توجه به ورود ارقام دیگر برای بازار شب یلدا، پیش‌بینی می‌شود از دو هزار تومان تجاوز نکند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار در پایان اذعان کرد: قیمت خیار 3 هزار تومان و قیمت موز 4 هزار و 300 تومان می‌باشد.

شایان ذکر است قیمت‌های بازار در سطح واحدهای خرده، با احتساب 25 الی 30 درصد سود می‌باشد.

 

انتهای پیام/


» برچسب ها : , قیمت , انار , بازار , مازندران , قیمت , انار , بازار , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا