اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3329 مورخ:[1392-03-11 19:58:01]
لشگری برای حفظ کشتی در المپیک به روی تشک می‌رود
مسابقه کشتی آزاد آمریکا/

لشگری برای حفظ کشتی در المپیک به روی تشک می‌روداحسان لشگری کشتی‌گیر شایسته قزوینی امروز به همراه تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در جدالی تاریخی ‌برای حفظ کشتی در المپیک به روی تشک می‌رود‌.

به گزارش نجبا و به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان کشورمان که در مسابقه کشتی آزاد کشور آمریکا شرکت کرده است‌، از ساعاتی دیگر به مصاف کشتی‌گیران این کشور می‌رود، این در حالی است که احسان لشگری کشتی‌گیر صاحب‌نام قزوینی و دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن در وزن 84 کیلوگرم تیم ملی را همراهی می‌کند.

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان، یک روز قبل از رقابت با تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در نیویورک، در ضیافت نهار اتحادیه خبرنگاران مستقر در سازمان ملل متحد شرکت کرده تا امروز با روحیه‌ای بالا به مصاف کشتی‌گیران کشور میزبان برود‌.

رقابت‌های کشتی که با حضور کشتی‌گیران ایران، روسیه و آمریکا سه قدرت برتر دنیا در ایستگاه مرکزی قطار بین شهری نیویورک ‌برگزار می‌شود ، بدون شک در اندیشه این است که به دنیا نشان دهد که کشتی ورزش ریشه‌داری است و باید همیشه در تاریخ و ادوار المپیک جاودانه باقی بماند‌.

به هر حال این رقابت‌ها به نوعی در راستای حفظ ماندگاری کشتی در المپیک برگزار می‌شود که شنیده‌ها و گفته‌ها حاکی است که این رشته باید در المپیک 2020 برای حضور در المپیک با رشته‌هایی همچون گلف، راگبی، بیسبال، سافت‌بال، اسکواش، صخره‌نوردی، ووشو و کاراته رقابت می‌کند.

کشتی‌گیران کشورمان روز گذشته برای وزن‌کشی این رقابت‌ها حاضر شدند که در این بین احسان لشگری هم با آمادگی بالا و انگیزه‌ای مضاعف که از قبل در تمرینات نشان داده است، می‌تواند مقابل رقیبان سرسخت آمریکایی و روسیه‌ای خود پیروز شود.

به هر حال لشگری که در رقابت‌های جام جهانی 2013 تهران هم موفق شد به همراه تیم ملی کشورمان عنوان قهرمانی را به دست آورد، به نوعی فرصت خوبی است که بتواند در این مسابقات بازهم درخشش خود را نمایان سازد تا در آستانه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان کشورمان را از بابت وزن 84 کیلوگرم راحت کند‌.

لشگری بدون شک با حضور ارزشمند خود در رقابت‌های المپیک و کسب مدال با ارزش برنز نشان داده است که به مرز پختگی و تجربه لازم و کافی رسیده است و به طور حتمی در آوردگاه مسابقات قهرمانی جهان کشتی دوستان از او انتظار مدال طلا را دارند‌.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا