اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33289 مورخ:[1396-09-19 11:32:01]
اسامی بانک‌های فاقد رمپ مناسب منتشر می‌شود
در راستای کمک به استاندار مازندران برای مناسب‌سازی اماکن عمومی

اسامی بانک‌های فاقد رمپ مناسب منتشر می‌شود

زمانی که صحبت مشتری‌مداری می‌شود، تبلیغات پرهیاهو بانک‌ها فراگیر است، وقی پای خدمات‌دهی به معلولان می‌رسد حرفی برای گفتن ندارند.

به گزارش مازند اصناف؛ بحث تردد معلولان و سالمندان یکی از دغدغه‌های جدی بر هر جامعه است.

با توجه به افزایش رو به رشد تعداد سالمندان و جمعیت 10 درصدی معلولان مازندران، انتظار است که به این بخش توجه ویژه‌ای شود.

یکی از امکان مورد توجه در استان برای تردد معلولان، بانک‌ها و موسسات مالی دولتی و خصوصی است.

استاندار مازندران در روزهای گذشته در برنامه‌ای که به مناسب روز جهانی معلولان برگزار شده بود، از اوضاع نامناسب تردد معلولان صحبت به میان آورد.

محمد اسلامی در جمع معلولان از اقدامات انجام نشده در این زمینه عذرخواهی کرد و انتظار است که کارگروه ویژه مناسب‌سازی استان در این بخش فعالیت مناسب‌تری در برنامه کاری خویش قرار دهد.

سایت خبری تحلیلی بلاغ نیز با توجه به دغدغه استاندار مازندران و مشکلات و موانعی که در سطح استان وجود دارد، به صورت ویژه نسبت به وضعیت تردد جامعه معلولان و سالمندان استان حساسیت ویژه‌ای قرار است ایجاد کند.

در همین ارتباط یکی از شهروندان در استان مازندران عکسی برای این رسانه از ممانعت یکی از بانک‌های استان مازندران برای تردد معولان ارسال کرد.

در عکس دریافتی این رسانه یکی از شهروندان خبرنگار با به تصویر کشیدن پله‌های بلند بانک ملی مرکز شهر ساری نشان داد که برخی از موسسات مالی و پولی که در تبلیغات خویش بر مشتری مداری تاکید دارند، در بحث حقوق شهروندی و تکلیف قانونی خویش کوتاهی کرده و در حوزه تسهیل رفت و آمد معلولان خودشان را مسئول نمی‌دانند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/files/000331/nf00331771-1.jpg


نکته جالب اینجاست که همین بانک چندین دستگاه پز عابر بانک بالاتر از پله‌ها تعبیه کرده است که جامعه معلولان سالمندان به هیچ وجه نمی‌توانند به این عابر بانک‌ها دسترسی داشته باشند.

چند وقت گذشته بانک صادرات در منطقه راهبند ساری به جای بهسازی رمپ غیراستاندارد خویش، در زمانی که حساسیت در ارتباط با تردد معلولان و سالمندان ایجاد شده است، به صورت کلی دسترسی افراد سالمند و معلول به این شعبه از بانک را مسدود کرده است.

بلاغ تلاش دارد به صورت ویژه و روزانه حساسیت جامعه معلولان را منعکس کند و با توجه به دغدغه‌ای که استاندار مازندران در این زمینه دارد، انتظار داریم که این موضوع به نقطه حداقل مطلوب برسد.

در روزهای آینده اسامی بانک‌های که زمینه دسترسی مناسب معلولان و سالمندان وجود ندارد در این رسانه منتشر می‌شود.

 

بلاغ/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا