اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33286 مورخ:[1396-09-19 10:11:01]
تولید و عرضه ذغال «طاق» در مازندران ممنوع است/ حمل ذغال بین استان‌ها باید با مجوز انجام شود
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران:

تولید و عرضه ذغال «طاق» در مازندران ممنوع است/ حمل ذغال بین استان‌ها باید با مجوز انجام شود

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: تولید و عرضه ذغال طاق که از خارج مازندران وارد استان می‌شود ممنوع است.

به گزارش مازند اصناف علی پیرفلک در گفت‌وگوی اختصاصی با بلاغ اظهار کرد: چوب طاق در جهت جلوگیری از گرد و غبار بسیار موثر است.

وی افزود: چوب این درخت برای جلوگیری از گرد و غبار در استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و سمنان بسیار اثرگذار است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران اضافه کرد: این گیاه در برابر کاهش رطوبت و آب بسیار مقاوم است، حفظ این گیاه برای جلوگیری از توسعه کویر و حفظ خاک ارزشمند و حیاتی است، بحث قطع این درخت به نوعی تجاوز به منابع طبیعی محسوب می‌شود و مجازات چندگانه دارد و با مختلفان با اشد مجازات برخورد می‌شود.

پیرفلک در پاسخ به این سوال که در استان چه پیگیری‌های در این زمینه انجام شده است، گفت: فرآیند قاچاق چوب طاق در استان مازندران انجام نمی‌شود، استان‌های سمنان، خراسان شمالی و جنوبی باید پیگیر این امر باشند و برای برخورد در استان مازندران نیاز به دریافت اطلاعات کافی از این استان‌ها داریم.

وی خاطرنشان کرد: این ذغال به صورت آزادانه وارد استان نمی‌شود، حتی انتقال ذغال معمولی از یک استان به استان دیگر هم باید با مجوز انجام شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران در پایان گفت: موضوع قاچاق ذغال طاق از استان‌های تولیدکننده به مازندران به ستاد مرکزی و استان‌های مرتبط هم گزارش شده است که همکاری مناسبی در این زمینه نشده است و ممکن است اقداماتی درون استانی در این حوزه انجام شده ولی ما بی‌خبر هستیم.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا