اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33236 مورخ:[1396-09-15 02:33:01]
ثبت‌نام 178 واحد مرغداری ساری در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می‌دهد

ثبت‌نام 178 واحد مرغداری ساری در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری گفت: 178 واحد مرغداری این شهرستان در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) ثبت‌نام کردند.

به گزارش مازند اصناف فرزین فرهادی طی گفت‌وگویی از ثبت‌نام 178 واحد مرغداری به ظرفیت 3 میلیون و 252 هزار قطعه در سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط) در شهرستان ساری خبر داد.

 

وی هدف از راه‌اندازی این سامانه را مدیریت تولید، تنظیم بازار گوشت مرغ و جوجه یک‌روزه، ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، رصد تولید در مراحل مختلف، ساماندهی واحدهای غیرمجاز، کاهش سن و وزن کشتار، ایجاد شفافیت در بازار معامله جوجه یک‌روزه گوشتی، نظارت بر عملکرد شرکت‌های زنجیره تولید گوشت مرغ و اصلاح فضای کسب‌وکار در صنعت طیور کشور عنوان کرد.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری اظهار کرد: تاکنون در این شهرستان از طریق سامانه، 133 مجوز جوجه ریزی به ظرفیت دو میلیون و 812 هزار قطعه صادر شد که سهم 25 درصدی از جوجه ریزی استان را از آن خود کرده و حائز رتبه نخست صدور مجوز جوجه ریزی در سامانه سماصط شده است.


فرهادی خاطرنشان کرد: واحدهای مرغ مادر، جوجه‌کشی و مرغ گوشتی با مراجعه به سامانه www.samasat.ir و یا www.samatir.ir می‌توانند اطلاعات خود را وارد کنند تا در آینده در صدور مجوز جوجه ریزی و دریافت جوجه یک‌روزه دچار مشکل نشوند.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری در پایان اذعان کرد: شهرستان ساری دارای 274 واحد مرغداری صنعتی دارای مجوز به ظرفیت 5 میلیون و 95 هزار قطعه جوجه در هر دوره و تولید 39 هزار تن گوشت سفید در سال است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا