اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33215 مورخ:[1396-09-13 21:13:01]
ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای رونق مازندران
استاندار مازندران تاکید کرد

ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای رونق مازندران

استاندار مازندران با تأکید بر تقاضامحور بودن پژوهش‌ها، گفت: برای شکوفایی اقتصادی مازندران ضرورت دارد تا فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری موردحمایت جدی استانداری و تمامی دستگاه‌های اجرایی قرار گیرند تا فناوری‌های نوین به زندگی مردم وارد شود.

به گزارش مازند اصناف به نقل از عصرساری، محمد اسلامی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش فناوری‌های نوین در پیشرفت کشور، اظهار کرد: پژوهش می‌تواند نارسایی‌های جامعه را کاهش داده و موجب ارتقای سطح علمی و فناوری کشور شود.

وی به ظرفیت‌های علمی مازندران اشاره کرد و افزود: در مازندران نیروهای علمی و مراکز فراوانی وجود دارد که باید به‌منظور حل مسائل پیش‌رو کار کنند.

استاندار مازندران با تأکید بر تقاضامحور بودن پژوهش‌ها، خاطرنشان کرد: برای شکوفایی اقتصادی مازندران ضرورت دارد تا فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری مورد حمایت جدی استانداری و تمامی دستگاه‌های اجرایی قرار گیرند تا فناوری‌های نوین به زندگی مردم وارد شود.

اسلامی با بیان اینکه فناوری اطلاعات باید برای تحول و نه سرگرمی وارد جامعه شود، تصریح کرد: فناوری اطلاعات موجب می‌شود ساختار کوچک‌شده و هزینه‌ها کاهش یابد.

گفتنی است هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و سومین فن بازار استان مازندران با حضور فعال دانشگاه‌ها، مراکز علمی و صنعتی، پژوهشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاران حامی علم و فناوری در استان، باهدف کاهش فاصله بین دانشگاه، صنعت و جامعه مصرف‌کننده، تشویق جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ایده پردازی و فن آفرینی در دانشگاه فنی حرفه‌ای امام محمدباقر(ع) افتتاح شد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا