اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33137 مورخ:[1396-09-11 22:02:01]
نحوه انتقال کارگران باغ به محیط کار غیر انسانی است
نائب رئیس کانون سراسری کارگران ساختمانی:

نحوه انتقال کارگران باغ به محیط کار غیر انسانی است

 نائب رئیس کانون سراسری کارگران ساختمانی کشور گفت: نحوه انتقال نامناسب این قشر نشانه سهل‌انگاری و سودجوئی بهره‌برداران است.

به گزارش مازند اصناف هادی ساداتی طی گفت‌وگویی راجع به انتقال نامناسب کارگران باغ در محیط‌های کار اظهار کرد: کارگران باغ در استان مازندران به شدت مورد بی‌مهری قرار دارند.

وی افزود: وضعیت انتقال کارگران باغ به محیط‌های کار مناسب نیست و انتظار است که متولیان امر نسبت به رفع این دغدغه جامعه کارگری جامعه عمل بپوشانند.

نائب رئیس کانون سراسری کارگران ساختمانی کشور با اعلام اینکه نحوه انتقال نامناسب این قشر نشانه سهل‌انگاری و سودجوئی بهرهبرداران است، گفت: کارگری که قبل از نماز صبح و در سرمای پشت وانت به محیط کار می‌رود در آینده دچار بیماری در بلند مدت می‌شود.

ساداتی اضافه کرد: بسیاری از کارگران تحت پوشش بیمه‌ای نبوده و با توجه به اینکه تنها نان آور خانواده هستند پس از بیماری به شدت با تامین هزینه زندگی مواجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: نحوه انتقال کارگران باغ به محیط کاری انسانی نیست و باید به صورت جدی باید این موضوع در استان ساماندهی شود.

نائب رئیس کانون سراسری کارگران ساختمانی کشور با اعلام اینکه در حال حاضر تنها پلیس راه متولی جلوگیری از تردد کارگران باغ در وانت نیسان است، بیان کرد: بیشتر تردد کارگران باغ در محیط‌های روستایی و دور از چشم پلیس انجام می‌شود.

ساداتی در پاسخ به این سؤال که آیا این قشر متولی خاصی در استان ندارند، گفت: محرومیت این قشر بسیار جدی است و با توجه به فصلی بودن کار آنها تشکل خاصی برای پیگیری امور جاری خویش ندارند.

فارس//*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا