اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33116 مورخ:[1396-09-10 02:28:01]
اصلاح فرهنگ کار با کار‌آفرینی ایجاد می‌شود
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران:

اصلاح فرهنگ کار با کار‌آفرینی ایجاد می‌شود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: اصلاح فرهنگ کار با کار‌آفرینی ایجاد می‌شود و مدارس محور این کارآفرینی باشند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از سوادکوه آنلاین، اسفندیار نظری در مراسم افتتاحیه رویداد مدرسه کار‌آفرینی در هنرستان فنی شهید بهشتی زیراب با اشاره به اینکه پرورش خلاقیت از اولویت‌های آموزش و پرورش است، اظهار کرد: 39 درصد از منابع طبیعی کشور را استفاده می‌کنیم و این آمار برای سایر کشورها حدود 6 درصد است.

وی با بیان اینکه تربیت دانش‌آموزان کار‌آفرین در دستور فعالیت‌های آموزش و پرورش قرار دارد، افزود: باید تلاش شود تا دانش‌آموزان حافظه‌محور به دانش‌آموزان خلاق تبدیل شوند و برگزاری رویداد مدرسه کارآفرین در هنرستان فنی شهید بهشتی زیراب با هدف تبدیل ایده به محصول با حضور هدایت‌گر‌ان انجام می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه نوآوری‌ها و فناوری‌های به‌روز یک ضرورت در کسب و کار امروز است، خاطرنشان کرد: شاهد جهش و رونق در مشاغل و مهارت‌های کار هستیم و دغدغه رهبر‌معظم انقلاب، دولت تدبیر و امید و استراتژی ملی برای اصلاح فرهنگ کار و اقتصاد مقاومتی است و اصلاح فرهنگ کار با کار‌آفرینی ایجاد می‌شود و مدارس محور این کارآفرینی باشند.

نظری  با بیان اینکه پایه تربیت در سند تحول آموزش و پرورش، تربیت دانش‌آموزان خلاق و نوآور است، تصریح کرد: گسترش پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و افزایش رشته های هنرستانی و سایر برنامه‌های مورد نظر برای دستیابی به اهداف سند تحول انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به جای پیگیری مدرسه خوب باید به دنبال مربی خوب باشیم و روحیه کارآفرینی تقویت شود و مبانی کارآفرینی و تجسم خلاق از حرکت به سوی کارآفرینی مدیریت شود از حضور فرماندار و مدیران ادارات و نهاد‌های شهرستان سوادکوه و تلاش هنرستان شهید بهشتی برای اجرای رویداد مدرسه کارآفرینی تقدیر کرد.

//*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا