اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33114 مورخ:[1396-09-10 02:23:01]
درآمد هزار و 109 میلیارد ریالی گمرک مازندران طی 8 ماه
مدیرکل گمرکات مازندران خبر داد

درآمد هزار و 109 میلیارد ریالی گمرک مازندران طی 8 ماه

مدیرکل گمرکات مازندران از درآمد بیش از هزار و 109 میلیارد ریالی گمرک مازندران در 8 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش مازند اصناف ابوالقاسم یوسفی‌نژاد در جمع خبرنگاران به کارنامه عملکرد تجارت خارجی اداره کل گمرک استان در هشت ماهه سال‌ 96 پرداخت و اظهار کرد: در این مدت درآمد گمرک مازندران از مرز 1109 میلیارد ریال گذشت و افزایش چشمگیر 16 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی افزود: در این میان گمرک امیرآباد با بیشترین سهم درآمدی از واردات استان به میزان 666 میلیارد ریال، رشد 50 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال 95 نشان می‌دهد.

مدیرکل گمرکات مازندران یادآور شد: کاهش درآمد گمرکات مازندران به جهت پایین بودن تعرفه کالاهای ورودی نظیر غلات گندم، جو و... به گمرک استان مازندران است.

این مسؤول تصریح کرد: صادرات غیرنفتی در هشت ماهه امسال به 262میلیون دلار رسید که بیشترین سهم صادراتی گمرک مازندران مربوط به دفتر گمرکی آمل با ارزش 208 میلیون دلار است و رشد 6 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 95 را نشان می‌دهد.

یوسفی‌نژاد گفت: عمده اقلام صادراتی گمرک مازندران در هشت ماهه سال 96 به ترتیب فرآورده‌های لبنی، کالاهای صنعتی، مواد غذایی، سیمان و مصنوعات چوبی بوده است که سهم عمده ارزش صادرات را به خود اختصاص داده‌اند و در این مدت عمده این صادرات از گمرک استان مازندران به ترتیب به کشورهای قزاقستان، عراق، روسیه، ترکمنستان و افغانستان انجام شده است.

وی بیان کرد: طی هشت ماهه امسال 358 هزار تن مواد سوختی به ارزش 143 میلیون و 531 هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد به صورت «سوآپ» از ترکمنستان وارد مازندران شده است.

مدیرکل گمرکات مازندران با اشاره به اینکه در همین مدت انواع کالا به صورت الکترونیکی و با کنترل کامل به روش هوشمند به ارزش بیش از 568 میلیون و 354 هزار دلار نیز وارد استان شد، تصریح کرد: این میزان واردات، رشد ارزشی 25 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد و گمرک امیرآباد با واردات بیش از یک میلیون تن به ارزش 409 میلیون دلار از لحاظ وزنی سومین گمرک وارداتی و از نظر ارزشی دوازدهمین گمرک وارداتی کشور محسوب می‌شود.

یوسفی‌نژاد عمده اقلام وارداتی در هشت ماهه امسال به گمرک استان را به ترتیب شامل جو، ذرت، انواع روغن‌ها، آهن‌آلات و ماشین‌آلات و اجزاء آن اعلام کرد و گفت: عمده این واردات به ترتیب از کشورهای فدراسیون روسیه، امارات، سوئیس، اسپانیا و کشور قزاقستان بوده است.

 

فارس//*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا