اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33104 مورخ:[1396-09-08 00:10:01]
کشت مکانیزه 30 درصدی مزارع کلزا در مازندران
اختصاصی/مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

کشت مکانیزه 30 درصدی مزارع کلزا در مازندران

مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 30 درصد مزارع کلزا در استان به‌صورت مکانیزه کشت شد، گفت: انتظار ما بر این بود سطح کشت مکانیزه بیشتر باشد؛ اما به کمتر از نصف آن دست یافتیم.

به گزارش مازند اصناف حسن عنایتی طی گفت‌گویی با بیان اینکه شرایط آب‌وهوایی کمک کرد تا شاهد سطح زیر کشت خوبی در محصولات پاییزه استان مازندران باشیم، اظهار کرد: طی سال‌جاری، محوریت کشت پاییزه کلزا بود که به سطح ابلاغی دست پیدا کردیم و 20 هزار هکتار از مزارع استان به کشت کلزا اختصاص یافت.

 

وی با تأکید بر کنترل و مراقبت بعد از کشت کلزا افزود: مراقبت در زراعت کلزا در مرحله داشت باید به‌موقع باشد و توصیه‌های فنی که برای کیفیت مزارع و محصول از سوی کارشناسان به کشاورزان می‌شود، توجه ویژه‌ای شود.

 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران عنوان کرد: 19 هزار هکتار از مزارعی که به کشت کلزا اختصاص یافت، سبز شد.

 

عنایتی با بیان اینکه 30 درصد مزارع کلزا به‌صورت مکانیزه کشت شد، تصریح کرد: انتظار ما بر این بود سطح کشت مکانیزه بیشتر باشد، اما به کمتر از نصف آن دست یافتیم.

 

وی با تأکید بر تُنُک کردن و وجین کردن کلزا از سوی کشاورزان، خاطرنشان کرد: برای اینکه در مزارع، تراکم مناسب رعایت شود؛ کشاورزان باید اقدام به تُنُک کردن محصول کنند.

 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان متذکر شد: با بررسی‌های میدانی که در برخی از مزارع صورت گرفت، اکثر مزارع کلزا نیاز به سرک اول و کود ازتِ دارند که کشاورزان باید اقدام به این کار کنند.

 

انتهای پیام//*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا