اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33102 مورخ:[1396-09-07 23:55:01]
تجارت نفتی زیبنده روابط ایران و کره نیست/ مازندران استان غنی و پرظرفیت ایران
استاندار مازندران در دیدار با سفیر کره جنوبی:

تجارت نفتی زیبنده روابط ایران و کره نیست/ مازندران استان غنی و پرظرفیت ایران

 استاندار مازندران روابط استانی را سبب سرعت‌بخشی به جریان توسعه همکاری‌ها دانست و گفت: مازندران، یکی از استان‌های غنی و پرظرفیت ایران به شمار می‌رود و دارای پتانسیل‌های فراوانی است.

به گزارش مازند اصناف محمد اسلامی در دیدار با سفیر کره جنوبی در ایران، سفر هیئت کره جنوبی را به مازندران به فال نیک گرفت و اظهار کرد: تجارت و خرید نفتی زیبنده روابط تاریخی و تجاری دو کشور نیست و در راستای منافع مشترک سرفصل‌های متعددی برای توسعه همکاری‌ها داریم.

وی روابط استانی را سبب سرعت‌بخشی به جریان توسعه همکاری‌ها دانست و افزود: مازندران، یکی از استان‌های غنی و پرظرفیت ایران به شمار می‌رود و دارای پتانسیل‌های فراوانی است.

استاندار مازندران آشنایی با ظرفیت‌های بخش‌های مختلف مازندران را از اهداف دور جدید سفرهای برشمرد و گفت: آنچه به‌عنوان ظرفیت تولیدی در مازندران وجود دارد، نوع محصولات و کالاهایی است که کره جنوبی از کشورهای دیگر تأمین می‌کند و باید بازرگانان را برای محصولات مازندران و خرید آن روانه کرد.

اسلامی تصریح کرد: این محصولات شامل کالاها و خدمات گردشگری است زیرا مازندران مناطق بکری دارد که ازنظر گردشگری در طبیعت، دریا و جنگل منحصر و پرجاذبه است.

وی اضافه کرد: مازندران یکی از قطب‌های تولید مرکبات در ایران به شمار می‌رود و ازنظر گیاهان دارویی، تزیینی و گل و گیاه فرصت‌های بی‌نظیری در استان وجود دارد و می‌تواند این محصولات را از بازار استان تهیه کرد.

استاندار مازندران خواستار سرمایه‌گذاری مشترک بین مازندران و کره جنوبی شد و گفت: این سرفصل‌های سرمایه‌گذاری از سوی اتاق بازرگانی و صنعت و معدن معرفی می‌شود و می‌توانیم صنایع خودروسازی و کشتی‌سازی را با همکاری کره‌ای‌ها فعال کرد.

اسلامی بیان کرد: باآنکه صنایع کشتی‌سازی بزرگی در دریای خزر نداریم اما می‌توان در زمینه شناورهای تفریحی و کشتی‌سازی سرمایه‌گذاری مشترک داشت.

وی سرمایه‌گذاری مستقیم کره جنوبی را از دیگر سرفصل‌های مشترک بیان کرد و افزود: دو منطقه ویژه اقتصادی در مازندران وجود دارد که سرفصل‌های متنوعی برای آن طراحی‌شده است.

استاندار مازندران در پایان از ایران به عنوان سکوی امنیت و آرامش یاد کرد و گفت: احترام به مالکیت، پاسداری از حقوق سرمایه‌گذار در شرع و قوانین تاکید و تصریح شده است و در طول تاریخ هیچ‌گاه در ایران به مالکیت و سرمایه تعرض نشده است.

 

بلاغ//*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا