اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33042 مورخ:[1396-09-02 02:22:01]
نیمی از اشتغال بهشهر به بخش خدمات و اصناف اختصاص دارد

نیمی از اشتغال بهشهر به بخش خدمات و اصناف اختصاص دارد

فرماندار بهشهر گفت: حدود نیمی از اشتغال بهشهر به بخش خدمات و بازار اختصاص دارد.

به گزارش مازند اصناف سید خالق سجادی شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل از فرشتگان کارآفرینی بازار در دانشگاه علمی کاربردی بهشهر که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد؛ افزود: با توجه به اینکه نیمی از اشتغال شهرستان به بازار اختصاص دارد ؛ لذا باید نیمی از تحصیل کرده های ما هم به سمت بازار سوق داده شوند.

وی اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که تحصیلات در هر موقعیتی بسیار مناسب است و اگر این تحصیلات و اموزش ها متناسب با نیاز جامعه باشد می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

فرماندار بهشهر گفت: براساس آمارگیری های انجام شده کشاورز و دامدار با سواد، دارای راندمان و بهره وری بیشتر نسبت به دامدار و کشاورز بی سواد است و لذا مطالعه و تحصیبلات اثرگذار است.

سجادی با تاکید بر تلاش جهادی برای اشتغال جوانان گفت: معتقدم برای ایجاد اشتغال جوانان نباید تنها به کار دولتی بسنده شود بلکه باید اشتغال زایی و کارآفرینی توسط تک تک آحاد جامعه دنبال شود و در این بخش دانشگاهها و اساتید برای فرهنگ سازی در این راستا مسئولیت بزرگی برعهده دارند.

وی ادامه داد: به فرموده رهبری باید اتاق اشتغال و کارآفرینی ما به اتاق جنگ تبدیل شود و در این بخش با تمام توان وارد شه ایم و تلاش های مختلف در کارگروه اشتغال در دست انجام است.

فرماندار بهشهر افزود: توجه به اشتغال و رفع موانع تولید از مسائل مهمی است که در کارگروه های مختلف با قوت دنبال می شود تا شاهد افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در جامعه و افزایش امید در رندگی مردم باشیم.

سجادی، با اشاره به اینکه یک پنجم ازدواج های جامعه ما براساس امارهای اعلام شده به طلاق می انجامد، گفت: با نظرسنجی های انجام شده و انجام کارهای علمی و کاربردی عمده طلاق جامعه ما ریشه در بیکاری و عدم اشتغال جوانان دارد که باید رفع شود و همه ما باید با تمام توان وارد شویم.

هدایت هدایتی یکی از بازاریان بهشهر در صنف خیاطان با تاکید بر استانداردسازی خواهان توجه  به برندهای داخلی و شناسنامه دار کردن محصولات شد.

وی گفت: ورود کالای قاچاق اقتصاد ما را فلج کرده است و باید با توجه به تولیدکنندگان و ارائه تسهیلات کمک کار تولید داخلی بود.

محمدحسین حافظی، از دیگر بازاریان بهشهر هم توجه به  تکنولوژی روز و استفاده از توان دانش در کنار تحربه را مفید ارزیابی کرد و یادآور شد: باید با تلفیق دانش و تجربه برای آینده ای موفق برنامه ریزی کرد.

وی گفت: کسب و کار امروز از اشتغال سنتی گذشته به کسب و کار در دنیای مجازی تغییر کرده است و بسیاری از افراد با استفاده از شبکه های مجازی، خرید غیرحضوری را به خرید حضوری ترجیح داده اند و در این بخش هم باید با تکیه بر علم و دانش در کنار تجربه، حرکت کرد.

 

مهر//*


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا