اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 33038 مورخ:[1396-09-02 02:13:01]
عده زیادی از دکل‌بندان گلوگاهی از سر ناچاری و بدون دستمزد کار می‌کنند/دکل‌بندان دیده نمی‌شوند
فرماندار گلوگاه:

عده زیادی از دکل‌بندان گلوگاهی از سر ناچاری و بدون دستمزد کار می‌کنند/دکل‌بندان دیده نمی‌شوند

فرماندار گلوگاه با اشاره به اینکه از مشکلات اصلی دکل‌بندان می‌توان به دیر پرداخت شدن یا عدم پرداخت دستمزد آنها اشاره کرد، گفت: عده زیادی از صاحبان این شغل از سر ناچاری و بیکاری، ماه‌ها بدون دستمزد کار می‌کنند.

به گزارش مازند اصناف محمدرضا تباکی‌قلعه‌سری امشب در جلسه  بررسی و رسیدگی به دکل‌بندان اظهار کرد: باوجود اینکه جوانان گلوگاه پرتلاش و با استعداد هستند اما این شهرستان خوب دیده نشده و نتوانستیم از نظر اقتصادی رشد خوبی داشته باشیم.

وی افزود: در این شهرستان فقط یک کارخانه ۲۰۰ نفری وجود دارد و یک کارخانه ۳۰۰ نفره در حال ساخت است، بقیه کارخانه و کارگاه‌ها کمتر از این تعداد کارگر دارند.

فرماندار گلوگاه با اشاره به شغل مردم گلوگاه بیان کرد: شغل بیشتر جوانان این خطه دکل‌بندی است که این یک شغل پرخطر و سنگین محسوب می‌شود، بیش از ۸۰ درصد دکل بندان در کشور گلوگاهی هستند.

این مسؤول گفت: تعداد زیادی از دکل‌بندان این شهرستان در مرزها و حتی خارج از کشور در سرما و گرما با سختی‌های زیادی کار می‌کنند.

تباکی‌قلعه‌سری تصریح کرد: از مشکلات اصلی دکل‌بندان می‌توان به دور بودن آنها از خانواده و دیر پرداخت شدن یا عدم پرداخت دستمزد آنها اشاره کرد، عده زیادی از صاحبان این شغل از سر ناچاری و بیکاری، ماه‌ها بدون دست مزد کار می‌کنند.

وی یادآور شد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان و جوانان گلوگاه دکل‌بند هستند و این موضوع مایه تاسف است که تا کنون ۲۱۴ نفر از جوانان جان خود را در این شغل از دست داده‌اند.

فرماندار گلوگاه در خصوص بیمه دکل بندان گفت: حق بیمه آنها بسیاری اوقات توسط شرکت‌ها و پیمانکاران پرداخت نمی‌شود و آنها در هنگام بازنشستگی با این مشکل روبرو می‌شوند.

 

فارس/*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا