اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32918 مورخ:[1396-08-22 21:26:01]
محصولات مازندران فاقد تنوع برای بازار هدف است/ چندصدایی مشکلات استان را بیشتر می‌کند
استاندار مازندران:

محصولات مازندران فاقد تنوع برای بازار هدف است/ چندصدایی مشکلات استان را بیشتر می‌کند

استاندار مازندران گفت: چندصدایی مشکلات استان را بیشتر می‌کند و استان باید با مدیریت استاندار حرکت کند و مدیریت شود.

به گزارش مازند اصناف محمد اسلامی در جلسه ستاد تنظیم بازار مازندران با اشاره به اینکه منابع دولتی محدود بوده و باید با تکیه بر خرد جمعی و لحاظ کردن منطق بازار برای این بخش برنامه‌ریزی واقع‌بینانه صورت گیرد، اظهار کرد: مازندران، استان توانمند و دارای ظرفیت‌های ویژه است و باید به حدی از شکوفایی برسد که به مدد دولت و کشور بیاید.

وی با بیان اینکه منطق بازار بر اساس عرضه و تقاضا است و نباید این منطق را بر کمک محض دولت استوار کنیم، افزود: محصولات استان برای بازارهای هدف فاقد تنوع لازم بوده و اشراف کافی بر این بازارها در مازندران وجود ندارد.

استاندار مازندران بر تجزیه و تحلیل بازار مصرف در داخل استان، کشور و بازارهای هدف خارج از کشور تاکید کرد و گفت: برای تقویت تولید و توسعه صادرات نیازمند نهضت کار بازرگانی هستیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: باید با ایجاد قدرت نگهداری محصول، به‌تدریج و به شکل متناسب، تولیدات استان را عرضه کنیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تنوع محصول باید تنوع بازار داشته باشیم، تصریح کرد: باید راه‌حل‌های خلاق متکی بر ظرفیت بخش خصوصی ارائه کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه از شما فعالان و مدیران بخش کشاورزی، صنعت و تولید، انتظار کار خلاق، همدلی، ایثار و گذشت داریم، بیان کرد: با ایجاد صندوق ذخیره و فعال کردن و حمایت از شرکت‌های بازرگانی و کوتاه کردن دست دلالان، به یاری کشاورزان بیاییم.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه توانمندسازی تولیدکننده، صادرکننده و تشکل‌های نقش‌آفرین از اهداف مهم استان در این راستا است، افزود: نیازمند یک بنیان قوی برای تقویت فضای کسب و کار هستیم و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا در سال آینده شاهد مشکلات در این بخش نباشیم.

اسلامی با تاکید بر اینکه چندصدایی مشکلات استان را بیشتر می‌کند و استان باید با مدیریت استاندار حرکت کند و مدیریت شود، گفت: باید با حمایت از اتحادیه باغداران و تشکل‌های صاحب نقش، برداشت مرکبات بموقع انجام شود.

وی یادآور شد: مرکبات مازاد استان باید ذخیره‌سازی و به شبکه‌های پرمصرف کشور وصل شود تا در سایه اتحادیه‌ای ملی و ایجاد منافع مشترک به اهداف پیش‌رو دست یابیم.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه سال جاری باید سال متفاوتی برای بازار محصول مرکبات باشد، خاطرنشان کرد: حلقه‌های مفقوده حوزه تجارت، بازاریابی و بازارسازی را باید شناسایی و برطرف و زنجیره تولید، مصرف و صادرات را ساماندهی کرد.

اسلامی با تاکید بر اینکه برای برطرف کردن حلقه‌های مفقوده بخش تولید کشاورزی و ساماندهی شبکه‌های حمل و نقل باید پارک لجستیک در مازندران طراحی شود، اضافه کرد: باید از ظرفیت دریا و سه فرودگاه استان در جهت توسعه حمل و نقل استفاده مطلوب شود.

وی در پایان بر بیمه محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: نباید به حیثیت و اعتبار مازندران خدشه وارد شود و باید با متخلفان حوزه محصولات کشاورزی و دلالان این بخش برخورد قانونی صورت گیرد.

 

بلاغ*

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا