اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32909 مورخ:[1396-08-22 20:17:01]
ثبت یک‌هزار و 123 شرکت طی هفت ماه نخست سال‌جاری در مازندران
اختصاصی/مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خبر داد

ثبت یک‌هزار و 123 شرکت طی هفت ماه نخست سال‌جاری در مازندران

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با بیان اینکه تاکنون 66 هزار و 649 شرکت در استان مازندران به ثبت رسیده است؛ گفت: در هفت‌ماهه ابتدایی سال‌جاری، یک‌هزار و 123 شرکت در استان به ثبت رسید.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدحسن بهادر طی گفت‌وگویی اظهار کرد: تاکنون 66 هزار و 649 شرکت در استان مازندران به ثبت رسیده است.

وی افزود: از این میزان، 15 هزار و 131 شرکت با مسئولیت محدود، 28 هزار و 574 شرکت سهامی خاص، 16 هزار 307 شرکت تعاونی، 6 هزار و 408 شرکت مؤسسه غیر تجاری و مابقی از دیگر انواع شرکت‌ها می‌باشند که بیشترین شرکت ثبت شده در شهرستان ساری با 15 هزار و 586 شرکت و کمترین شرکت ثبت شده در شهرستان لاریجان با 163 شرکت می‌باشد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران عنوان کرد: در سال 95، یک‌هزار و 930 شرکت در انواع مختلف در استان به ثبت رسید که استان مازندران از این حیث رتبه هفتم و در ثبت مؤسسات غیرتجاری با 764 مورد رتبه سوم را در بین استان‌های کشور دارد.

بهادر با بیان اینکه در هفت‌ماهه ابتدایی سال‌جاری، یک‌هزار و 123 شرکت در استان به ثبت رسید و یک هزار و 899 دفتر روزنامه و کل پلمب شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 14 درصد رشد داشته است؛ خاطرنشان کرد: در این مدت 6 هزار و 48 تغییرات در شرکت‌ها به ثبت رسید که تمامی این موارد به‌صورت الکترونیکی و مکانیزه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی سیستم جامع ثبت شرکت‌ها در دی‌ماه 93 تمامی امور مربوط به آن نظیر تعیین نام، تقاضای ثبت شرکت و مؤسسات و ثبت تغییرات، به‌صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری صورت می‌پذیرد و متقاضی از تمام فرآیند ثبت شرکت از طریق پیام کوتاه و پیگیری مستقیم از پرتال سازمان با استفاده از کد پیگیری مطلع می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران حذف مراجعات حضوری، نگهداري اطلاعات شرکت‌ها در پايگاه داده مرکزي سازمان، امکان جستجوي اشخاص ذينفع در شرکت جهت سابقه يابي، ارتباط برخط با پايگاه شناسه ملي اشخاص حقيقي جهت کنترل صحت اطلاعات، وجود بانک اطلاعاتي شرکت‌ها و امکان نظارت و بازرسي برخط از ادارات ثبت شرکت را از دیگر ویژگی‌های سامانه جامع ثبت شرکت‌ها اعلام کرد.

بهادر در ادامه با اشاره به مهم بودن نقش سازمان ثبت اسناد و املاک به‌خصوص اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری در نظام حقوقی، اقتصادی و مالیاتی کشور، یادآور شد: با ثبت یک شرکت یا موسسه فعالیت‌های تجاری یا غیر تجاری افراد حقیقی علاوه بر ساماندهی و نظم بخشیدن، اعتبار بیشتری برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد؛ همچنین موجب اعتماد بیشتر مشتریان به شرکت‌ها و امکان استفاده و بهره‌برداری آن‌ها از امتیازات، اعتبارات و تسهیلات سایر سازمان‌ها می‌شود.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات ثبت شرکت‌ها و سامانه جامع ثبت شرکت‌ها، یادآور شد: پیشخوان ثبت شرکت‌ها در خانه مردم است و دیگر نیاز به حضور مردم در ادارات ثبت اسناد نیست و اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری استان برای همکاری با تجار، بازرگانان و اشخاص حقیقی و کمک به فضای کسب‌وکار در استان آمادگی کامل دارد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران در پایان از فعال یا غیر فعال بودن شرکت‌های ثبت شده در استان اظهار بی اطلاعی و اذعان کرد: به نظر می‌رسد درصد قابل‌توجهی از این شرکت‌ها و مؤسسات اصطلاحاً به‌صورت کاغذی ثبت شده باشند.


انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا