اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32906 مورخ:[1396-08-21 03:37:01]
رشد بیش از 56 درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر امیرآباد و نکا
اختصاصی/طی هفت ماه نخست سال‌جاری صورت گرفت؛

رشد بیش از 56 درصدی میزان تخلیه و بارگیری بنادر امیرآباد و نکا

 مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: میزان تخلیه و بارگیری بنادر امیرآباد و نکا در هفت‌ماهه نخست سال‌جاری با رشد بیش از ۵۶ درصدی از مرز دو میلیون تن گذشت.

به گزارش مازند اصناف؛ علی خدمتگزار طی گفت‌وگویی عنوان کرد: میزان تخلیه و بارگیری بنادر امیرآباد و نکا در هفت‌ماهه نخست سال‌جاری با رشد بیش از ۵۶ درصدی از مرز دو میلیون تن گذشت.

 

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته در تخلیه و بارگیری روند رو به رشدی را شاهد بودیم؛ افزود: در این مدت، تعداد کشتی‌های ورودی و خروجی از بنادر امیرآباد و نکا با رشد ۴۳ درصدی به ۴۹۹ فروند کشتی افزایش یافت.

 

 مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد  با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته، سوآپ مواد نفتی در بندر نکا از سر گرفته شده است؛ اظهار کرد: در حال حاضر، میزان تخلیه و بارگیری مواد نفتی در بندر نکا با افزایش بیش از ۱۲ برابری به ۲۳۱ هزار و ۴۶۹ تن رسیده است.

 

خدمتگزار در ادامه به حمل ریلی کالاها اشاره و خاطرنشان کرد: در این بخش نیز بندر امیرآباد به‌عنوان تنها بندر شمالی متصل به شبکه سراسری راه آهن کشور افزایش دو برابری میزان تخلیه و بارگیری ریلی را شاهد بوده است.

 

 مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در پایان ضمن اشاره به رشد ۳۲ درصدی حمل جاده‌ای از ابتدای سال‌جاری تاکنون، اذعان کرد:  ۸۱ هزار و ۱۱۲ دستگاه کامیون جهت حمل انواع کالاهای تجاری به اقصی نقاط کشور تردد کردند.


انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا