اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32897 مورخ:[1396-08-21 00:47:01]
تشکیل اتاق فکر توسعه‌ای یکی از راه‌های برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصادی مازندران است
استاندار مازندران:

تشکیل اتاق فکر توسعه‌ای یکی از راه‌های برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصادی مازندران است

استاندار مازندران تشکیل اتاق فکر توسعه‌ای مازندران را یکی از راه‌های عملی برای برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصادی خواند.

به گزارش مازند اصناف محمد اسلامی در اولین نشست خود با رئیس و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران اظهار کرد: مهم‌ترین قابلیت مازندران که به‌عنوان ثروتی بزرگ در این استان مطرح است؛ مردم این استان هستند و خدمت به این مردم افتخار بزرگی است.

وی تشکیل اتاق فکر توسعه‌ای مازندران را یکی از راه‌های عملی برای برون‌رفت از شرایط فعلی اقتصادی خواند و افزود: توان بالای بخش خصوصی در مدیریت فضای کسب‌وکار استان می‌تواند با برندسازی در حوزه محصولات مازندران از حیثیت صنفی این بخش حفاظت کند.

استاندار مازندران شرایط جغرافیایی استان را برای انجام مراودات اقتصادی و تجاری مناسب ارزیابی کرد و گفت: قرار گرفتن در حاشیه دریای خزر و نزدیکی با کشورهای آسیای میانه فرصت مناسبی را برای استفاده از بازار این کشورها فراهم ساخته است.

این مسئول صادرات را راه مهمی برای توسعه فرآیند اقتصادی نام برد و تصریح کرد: توجه به کیفیت در فرآوری و بسته‌بندی محصولات می‌تواند در حوزه صادراتی اعتماد بازار کشورهای همسایه به محصولات ایرانی را بیشتر کند.

اسلامی به کیفیت مناسب محصولات لبنی در مازندران اشاره کرد و گفت: صادرات خوب محصولات لبنی مازندران به کشورهای دیگر توانمندی این بخش را در بازارهای رقابتی نشان می‌دهد و این زنجیره تولید و فروش می‌تواند در حوزه اشتغال هم نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: توانمندی اتاق بازرگانی در ارائه راهکارهای اقتصادی و توسعه‌ای و مشارکت بخش خصوصی در روند توسعه اقتصادی مازندران می‌تواند راهگشا باشد.

اسلامی به جاذبه‌های گردشگری مازندران اشاره و تاکید کرد: مازندران با پذیرش بیش از 20 میلیون گردشگر در طول سال باید در این بخش توانمندی‌های خود را افزایش دهد تا از جذابیت‌های گردشگری خود درآمد پایدار کسب کند.

استاندار مازندران در پایان با بیان اینکه در استان 2 هزار و 338 طرح نیمه‌تمام وجود دارد، خاطرنشان کرد: توجه دولت به اتمام طرح‌های نیمه‌تمام است و باید با برنامه‌ریزی دقیق بر پیشرفت عمرانی این طرح‌ها تاکید کرده و آنها را به سرانجام برسانیم.

 

بلاغ/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا