اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32856 مورخ:[1396-08-18 02:20:01]
تأکید مدیرکل صادرات وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بندر نوشهر برای صادرات محصولات کشاورزی
اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد

تأکید مدیرکل صادرات وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بندر نوشهر برای صادرات محصولات کشاورزی

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بندر باسابقه نوشهر برای صادرات انواع محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه دریای خزر تأکید کرد.

به گزارش مازند اصناف شاهرخ شجری روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه در دیدار با سیاوش رضوانی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بندر باسابقه نوشهر برای صادرات انواع محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه دریای خزر تأکید کرد.


وی با اعلام این مطلب افزود: شناسایی بازار مصرف کشورهای همسایه می‌تواند به توسعه صادرات محصولات کشاورزی از طریق بندر نوشهر کمک کند.

 

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: همکاری وزارت جهاد کشاورزی با سازمان بنادر و دریانوردی زمینه‌ساز افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر نوشهر به دیگر کشورها خواهد بود و وزارت جهاد کشاورزی از هیچ حمایتی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

 

سیاوش رضوانی نیز در این نشست با تشریح امکانات و زیرساخت‌های موجود در بندر نوشهر از آمادگی مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه صادرات انواع کالا به‌ویژه محصولات کشاورزی خبر داد.

 

 وی عنوان کرد: با توجه به نزدیکی بندر نوشهر به پایتخت و مراکز مهم صنعتی کشور با ساخت آزاد راه تهران – شمال، موقعیت ویژه این بندر بیش از پیش نمایان خواهد شد.

 

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با شرکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در خصوص راه‌اندازی کشتی دو منظوره حمل‌ونقل بار و مسافر خاطرنشان کرد: در صورت اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، علاوه بر توسعه گردشگری دریایی می‌توان نسبت به صادرات انواع میوه و گل و گیاه به بندر آستراخان روسیه اقدام کرد.


مرجع: اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا