اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32854 مورخ:[1396-08-18 01:56:01]
 اجازه تغییر کاربری اراضی کشاورزی را ندهید/تلاش برای افزایش تولیدات کشاورزی مازندران به بیش از 10 میلیون تن
استاندار مازندران خطاب به رئیس سازمان جهاد کشاورزی:

اجازه تغییر کاربری اراضی کشاورزی را ندهید/تلاش برای افزایش تولیدات کشاورزی مازندران به بیش از 10 میلیون تن

استاندار مازندران خطاب به رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان گفت: اجازه هیچ‌گونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی را به افراد ندهید و تلاش کنید تا تولیدات فعلی به دو برابر یعنی بیش از 10 میلیون تن در سال برسد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد اسلامی در نشستی که با دست‌اندرکاران حوزه جهاد کشاورزی مازندران در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ششم توسعه مهم‌ترین برنامه توسعه‌ای کشور است و فعالیت‌ها باید در راستای تحقق این برنامه باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر کشاورزی در مازندران گفت: سراسر این استان کانون اقتصاد مقاومتی است و باید از این امتیاز مهم برای توسعه درون‌زا که از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی است، بهره ببریم.

استاندار مازندران افزود: می‌توانیم ظرفیت فعلی بخش کشاورزی در مازندران را با برنامه‌ریزی درست به دوبرابر یعنی بیش از 10 میلیون تن برسانیم.

اسلامی با بیان اینکه 13 هزار فارغ‌التحصیل کشاورزی در این استان داریم، آن را یک ظرفیت مهم دانست و اضافه کرد: باید کانون‌های کانون‌های مشاوره‌ای و راهنمایی در حوزه کشاورزی را فعال و تشکل‌های جدید کسب و کار و هدایت کشاورزی را راه‌اندازی کنیم.

وی توسعه بازار را راه نجات بخش کشاورزی مازندران دانست و در همین راستا، ظرفیت‌سازی جهت توسعه صادرات را یک ضرورت اساسی عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در مازندران بیان کرد: مرکز تجارت جهانی خاویار باید در مازندران ایجاد شود و مراکز تحقیقاتی این استان نیز باید به‌طور منظم مسائل مربوط به دریای خزر را پایش کنند.

اسلامی با بیان اینکه جنگل یک نعمت و ثروت خدادادی است، خطاب به رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران و مدیران مرتبط با بخش کشاورزی استان تأکید کرد: توسعه زراعت چوب در استان باید به‎طور دقیق و مناسب دنبال شود و اجازه هیچ‌گونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی را به افراد ندهید.

وی در پایان گفت: با روحیه جهادی به مردم سخت‌کوش مازندران خدمت کنید و زمینه و بستر برای تولید انبوه در بخش‌های مختلف کشاورزی را ایجاد کنید.

به گزارش فارس، در ابتدای این نشست نیز دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره ظرفیت‌های مهم کشاورزی مازندران ازجمله وضعیت مکانیزاسیون، ضریب کشت، کشت در اراضی شیبدار، صنایع مرتبط با کشاورزی، آبیاری و طرح پرورش ماهی در قفس سخن گفت.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا