اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32838 مورخ:[1396-08-16 01:00:01]
رشد ۴۸ درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر شرق مازندران
اختصاصی/مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خبر داد

رشد ۴۸ درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر شرق مازندران

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: عملکرد بنادر امیرآباد و نکا از ابتدای سال‌جاری تاکنون، با تخلیه و بارگیری یک‌میلیون و ۷۳۳ هزار و ۴۴۸ تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی از رشد ۴۸ درصدی برخوردار بود.

به گزارش مازند اصناف؛ علی خدمتگزار در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، فعالیت‌های تجاری در بنادر شرق استان مازندران از رشد ۴۸ درصدی برخوردار بوده است.


وی افزود: عملکرد بنادر امیرآباد و نکا از ابتدای سال‌جاری تاکنون، با تخلیه و بارگیری یک‌میلیون و ۷۳۳ هزار و ۴۴۸ تن انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی از رشد ۴۸ درصدی برخوردار بود.


 مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اظهار کرد: از این میزان، تخلیه انواع کالاها با رشد ۹۹ درصدی از ۷۳۰ هزار و ۴۶ تن در سال گذشته به یک‌میلیون و ۴۵۳ هزار و ۵۵۲ تن در سال‌جاری رسید.


خدمتگزار در ادامه به رشد ۳۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان مهر ماه، میزان یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار و ۸۵۸ تن انواع کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شد.


وی در ادامه به رشد چشمگیر فعالیت‌های تنها بندر نفتی استان مازندران در ۷ ماهه نخست سال 96 اشاره و عنوان کرد: در این مدت، فعالیت‌های تجاری بندر نفتی نکا از ۱۶ هزار و ۸۹۸ تن در سال گذشته به ۱۹۲ هزار و ۵۹۰ تن رسید.


 مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد ضمن اشاره به رشد ۳۱۴ درصدی حمل ریلی در بندر امیرآباد، از  جابه‌جابی  ۴۴۷ واگن در این بندر خبر داد.

خدمتگزار در پایان اذعان کرد: حمل جاده‌ای نیز از ابتدای سال‌جاری تاکنون با  رشد ۲۷ درصدی، با تردد ۷۱ هزار و ۵۱۵ دستگاه کامیون جهت حمل انواع کالاهای تجاری به اقصی نقاط کشور مواجه بود.


انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا