اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32837 مورخ:[1396-08-15 23:44:01]
   رشد ۲۶ درصدی صدور گواهینامه دریانوردی در اداره کل بنادر مازندران
اختصاصی/طی شش‌ماهه نخست سال‌جاری صورت گرفت؛

رشد ۲۶ درصدی صدور گواهینامه دریانوردی در اداره کل بنادر مازندران

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از رشد ۲۶ درصدی صدور گواهینامه دریانوردی در واحد آزمون و اسناد اداره کل بنادر مازندران طی شش ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سعید کیاکجوری در جمع خبرنگاران از رشد ۲۶ درصدی صدور گواهینامه دریانوردی در واحد آزمون و اسناد اداره کل بنادر مازندران طی شش ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 

وی با تشریح عملکرد قسمت آزمون و اسناد اداره کل بنادر مازندران در سال‌جاری افزود: با توجه به تفویض اختیار صورت گرفته در بخش صدور اسناد دریانوردان و تأکید سازمان بنادر و دریانوردی مبنی بر ارائه خدمات مطلوب‌تر به دریانوردان، عملکرد قسمت آزمون و اسناد اداره کل در بخش صدور گواهینامه دریانوردی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۶ درصدی به ۷۶۴ فقره افزایش یافته است.

 

  معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر مازندران با بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال‌جاری در بخش برگزاری آزمون‌های دریانوردی بر اساس شاخص نفر آزمون نیز با رشد ۶۲ درصدی مواجه بوده‌ایم که این امر رضایت ۹۵ درصدی ارباب رجوع را در پی داشته است؛ اظهار کرد: همچنین در این مدت، تعداد ۹۷۶ گواهینامه سلامت پزشکی توسط پزشکان معتمد صادر شده است.

 

 کیا کجوری خاطرنشان کرد: در بخش نظارت بر مراکز آموزشی، تعداد بازدیدهای حین دوره و ادواری از ۳۳ بازدید به ۹۴ بازدید افزایش یافته است که این تعداد بازدید مربوط به ۱۰۵ دوره آموزشی برگزار شده توسط مؤسسات آموزش دریانوردی می‌باشد که با رشد ۱۸۵ درصدی روبرو بوده است.

 

 معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر مازندران در پایان اذعان کرد: همچنین طی این مدت، ۴۵ مجوز برگزاری دوره آموزشی دریانوردی در رسته‌های عرشه و موتور، جانبی و صیادی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران برای مراکز آموزشی تحت نظارت استان صادر گردیده است.

گفتنی است در حال حاضر ۷ مرکز آموزش دریایی معتبر در استان مازندران وجود دارد که از این تعداد ۵ مرکز آموزشی دریایی شامل دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر، مرکز آموزش تخصص‌های دریایی شرکت ملی نفت‌کش محمودآباد، دانشکده علوم دریایی دانشگاه صنعت نفت محمودآباد و همچنین دو مرکز آموزشی بخش خصوصی از اداره کل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی و اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی دریانوردی را دریافت کرده‌اند.


انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا