اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32746 مورخ:[1396-08-08 02:05:01]
فعال بودن سایت جهانی خاویار در جویبار
استاندار مازندران خبر داد

فعال بودن سایت جهانی خاویار در جویبار

استاندار مازندران با تأکید بر نقش مهم دریا در تولید ماهی و خاویار،گفت: در بخش تولید خاویار، نفت و محیط زیست در دریای خزر رو به پیشرفت است که بزرگ‌ترین سایت جهانی خاویار در جویبار مازندران قرار دارد که در نظر داریم در آینده در این بخش پیشرفت داشته باشیم.

به گزارش مازند اصناف ربیع فلاح‌جلودار در همایش استانی پدافند غیرعامل کشاورزی و امنیت غذایی پایدار که در دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل به مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی که غیرمسلحانه گفته می‌شود، پدیده‌هایی که برای مقابله با آنها باید از قبل برنامه داشته باشیم و باید برخی از آنها را از پیش برنامه‌ریزی کنیم به‌عنوان نمونه تروریستم یک پدیده‌ غیرانسانی است که به‌وجود آمده و امروزه بیداد می‌کند.

وی با بیان اینکه از 6 تا 12 آبان هر سال هفته پدافند غیرعامل را داریم، اضافه کرد: شعار امسال حصول اطمینان از مصونیت کشور است و هر گزند و اتفاقی که بیفتد ما باید در امان باشیم که نکته مهمی است که باید آماده باشیم.

استاندار مازندران ادامه داد: امروز به‌عنوان دومین روز روز خودباوری اقتدار علمی بوده که گویای این است که ما می‌توانیم با همکاری اقشار جامعه به‌ویژه دانشجویان به این مهم دست پیدا کنیم.

فلاح جلودار با اشاره به اینکه در دوران جنگ ما دچار کمبودهایی در بخش سلاح و سخت‌افزار بودیم که در تحریم هم به سر می‌بردیم، گفت: ولی امروز در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم که برای دفاع کشورمان مورد نیاز است.

وی با اعلام اینکه در بحث نظامی مستقل شدیم، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی کشوری دارای استقلال در بحث‌های مختلف است و فقط در بحث اقتصادی باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم و تلاش کنیم.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه بحث پدافند غیرعامل به‌ویژه برای مقابله و رویارویی با جنگ نرم و بحث‌های فرهنگی بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: کلمه لاتین تروریستم از سال 1793 برای نخستین بار به‌وجود آمده که هدف‌شان ایجاد رعب و وحشت در جامعه بوده و امروز تروریسم در کشورهای مختلف دنیا به‌عنوان یک پدیده مطرح است و دنیا هم باید برای مقابله با آن کار مهمی انجام دهد.

این مسؤول یادآور شد: اقدامی که ما در بخش کشاورزی باید انجام دهیم بیوتروریسم واژه‌ای است همانند باکتری یا ویروس که گونه‌های مختلف گیاهی را هدف قرار داده و موضوع قرنطینه کردن کار مهمی است که باید انجام شود.

فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه در بخش تولیدات کشاورزی به صادرات نیاز داریم، تصریح کرد: مسائلی که با دنیا رقابت ایجاد می‌کند را باید ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل را باید در همه بخش‌های مختلف کشاورزی سامان‌دهی کنیم، تصریح کرد: امنیت غذایی پایدار برای کشور ما بسیار مهم است و موادغذایی که در کشور تولید و مصرف می‌کنیم کیفیت بسیار خوبی نسبت به سایر کشورها دارد که مصرف سرانه هر خانواده نسبت به کشورهای دیگر در کشور ما بسیار بالا است و ما باید در این زمینه‌ها به خودکفایی رسیده و در مصرف آنها به حد اعتدال برسیم.

استاندار مازندران اظهار کرد: ما می‌توانیم با در دست داشتن همین مقدار اراضی به تولید محصولات مطابق با مصرف خانوارها برسیم و نخست هزینه تولید را کاهش داده و سپس به افزایش تولید برسیم و از وابستگی‌ها دور شویم.

فلاح‌جلودار با اعلام اینکه در استان مازندران جنگل‌ها پشتوانه مهمی در بحث زراعت و دامپروری هستند، افزود: مدیریت جنگل‌داری و منابع را باید بسیار مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد: بحث مربوط به جلگه‌ها نیز بسیار مهم و حیاتی است که با وجود داشتن آب‌های زیاد حدود 9 درصد از آنها در اختیار ما قرار دارد و مهار آب‌های شرب و زراعت بسیار مهم است و آب اضافی را هم می‌توان با مدیریت صحیح مورد استفاده قرار داد.

استاندار مازندران با تأکید بر نقش مهم دریا در تولید ماهی و خاویار، خاطرنشان کرد: بحث تولید خاویار، نفت و محیط زیست در دریای خزر رو به پیشرفت است که بزرگ‌ترین سایت جهانی خاویار در جویبار مازندران قرار دارد که در نظر داریم در آینده در این بخش پیشرفت داشته باشیم.

فلاح جلودار در پایان گفت: همچنین دریا به‌عنوان تفرجگاه بسیار مهم استان است که باید مورد توجه قرار گیرد و امنیت پایدار در این بخش‌ها هم باید مورد توجه قرار گیرد.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا