اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32674 مورخ:[1396-07-27 22:44:01]
قوانین دست و پاگیر و عدم پرداخت یارانه چالش بزرگ کارآفرینی و توسعه صادرات
معاون پارلمانی وزیر اقتصاد در محمودآباد عنوان کرد

قوانین دست و پاگیر و عدم پرداخت یارانه چالش بزرگ کارآفرینی و توسعه صادرات

 معاون پارلمانی وزیر اقتصاد گفت: باید برای صادرات یارانه پرداخت کنیم و فکر کنیم که تولیدکنندگان پیشتازان توسعه کشور هستند و به همین جهت باید جلوی قوانین آزاردهنده را بگیریم.

به گزارش مازند اصناف به نقل از آوای‌شمال، سیدمصطفی رضوی در همایش ملی کارآفرینی، توسعه صادرات، بین‌المللی‌سازی کسب و کار در مجتمع نفت محمودآباد با اشاره به ضرورت تولید کالاهای قابل رقابت با تولیدات دنیا، اظهار کرد: کالاهای قابل رقابت با توسعه بهره‌وری و نوآوری رخ می‌دهد و باید زیرساخت‌های لازم برای حضور صاحبان کسب و کار در عرصه بین‌المللی فراهم شود.

وی با اشاره به موقعیت مناسب ایران در منطقه، افزود: خوب است از این فرصت مناسب بازار 400 میلیونی جمعیت منطقه به عنوان یک محیط امن استفاده کنیم و فرصت برای تأمین نیاز منطقه را داشته باشیم.

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: این یکی از بهترین راه کارهایی است که می‌توان ظرفیت اشتغال کشور را توسعه دهیم و شرایطی فراهم کنیم تا کالاهای ما در بازارهای جهانی وضعیت رقابتی پیدا کند.

رضوی با اشاره به اینکه رونق بازار سطع رفاه مردم را در داخل افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: این کار باعث می‌شود تا کالاهای ایرانی در یک رقابت با بازار جهانی دچار کیفیت بهتری شود.

وی به رغبت بالای فعالان اقتصادی در امر صادرات اشاره کرد و گفت: شرایط امروز بازار جهانی، بازار شدید رقابتی است و ما باید کالاهایی در حد رقابت با کشورهای پیشرفته دنیا تولید کنیم و این کار آسانی نیست و نیازمند آماده‌سازی زیرساخت لازم برای تولیدکنندگان است.

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی از جمله زیرساخت‌های مهم در این حوزه را وضع قوانین مناسب و حذف قوانین دست و پاگیر، نهادسازی مناسب و پرداخت یارانه به بخش تولید و صنعت برشمرد و بیان کرد: این اقدامات کمک می‌کند تا تولیدکنندگان بتوانند کالاهای باکیفیت جهت رقابت با بازار جهانی تولید کنند که مهم‌ترین آن حذف قوانین دست و پاگیر است که تولیدکنندگان را آزار می‌دهد که در این زمینه نهادهای قانون گذار می‌توانند قوانین آزاردهنده را حذف تا به رونق تولید کمک کنند.

رضوی اضافه کرد: بعضی از قوانین خوب نیز در این زمینه تصویب شده است که متاسفانه به خوبی اجرا نمی‌شود که اجرایی شدن آن نیز می‌توانند به رونق صادرات و افزایش کارآفرینی منجر شود.

وی در پایان گفت: باید برای صادرات یارانه پرداخت کنیم و فکر کنیم که تولیدکنندگان پیشتازان توسعه کشور هستند و به همین جهت باید جلوی قوانین آزاردهنده را بگیریم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا