اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32670 مورخ:[1396-07-27 00:58:01]
تولیدکنندگان و صادرکنندگان مظلوم واقع شده اند
رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی مازندران:

تولیدکنندگان و صادرکنندگان مظلوم واقع شده اند

رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی و حمل‌ونقل اتاق بازرگانی مازندران بابیان اینکه عزم جدی برای پرداخت مشوق‌های صادراتی وجود ندارد تصریح کرد: این نشانه مظلومیت تولیدکنندگان و صادرکنندگان است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد جعفری در جلسه بررسی مشکلات صادرات مرکبات و کیوی در استان بابیان اینکه فصل مرکبات نزدیک می‌شود و در مازندران که قطب کشاورزی هستیم مشکلاتی در تولید و صادرات وجود دارد..

وی بررسی مسائل و مشکلات در حوزه صادرات، تشریفات گمرکی و صادراتی و پرداخت یارانه به صادرکنندگان مرکبات نیز که در سال قبل محقق نشد از موضوعات مهم است.

وی افزود: در سال قبل مشکلات آب و هوایی سبب بروز مشکلاتی برای بخش مرکبات و کشاورزی استان شد و متأسفانه در بخش گمرک و صادرات تناقض در قیمت‌ها وجود دارد که نیازمند اصلاح است.

جعفری تصریح کرد: تناقض در قیمت‌های گمرکی باید با کمک کارشناسان امور گمرکی اصلاح شود و راهکارهایی در این بخش اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون تخصصی بازرگانی، و حمل‌ونقل اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به شاخص‌های بسته‌بندی محصولات برای صادرات یادآور شد: شاخص‌های ارائه‌شده بسته‌بندی از سوی گمرک با نظر تولیدکنندگان مغایر است و همه موارد دست‌به‌دست هم دادند تا تولیدکنندگان برای صادرات دچار مشکل شوند.

وی افزود: همچنین حمل زمینی و دریایی محموله‌ها به کشورهای هدف با کانتینرهای یخچال دار باید صورت گیرد درحالی‌که مازندران از داشتن این کانتینرها محروم است و این سبب افزایش قیمت تمام‌شده و از بین رفتن مزیت صادراتی می‌شود.

جعفری درباره پیگیری پرداخت یارائه به صادرکنندگان بابیان اینکه این طرح در سال گذشته به‌رغم دستور پرداخت یارائه محقق نشده است گفت: جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید پاسخگوی بخش خصوصی و صادرکنندگان باشند.

وی بابیان اینکه اهتمام و عزم برای پرداخت مشوق‌های صادراتی وجود ندارد افزود: صادرکنندگان و بخش کشاورزی مظلوم است و باید از فرصت‌های حمایتی برای توسعه صادرات استفاده کرد.


مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا