اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32669 مورخ:[1396-07-27 00:56:01]
صادرات ۲۶۰ هزار یورو محصولات با نشان استاندارد از مازندران
استاندار مازندران عنوان کرد:

صادرات ۲۶۰ هزار یورو محصولات با نشان استاندارد از مازندران

 استاندار مازندران گفت: در سال گذشته ۳۸۶ هزار یورو از گمرکات استان صادرات صورت گرفته که ۲۶۰ هزار یوروی آن محصولات دارای نشان استاندارد بوده است.

به گزارش مازند اصناف ربیع فلاح جلودار در مراسم روز جهانی استاندارد در ساری با اشاره به این‌که استاندارد دروازه صادرات و رونق تولید است، گفت: ۱۶۴۰ فرآورده با نشان استاندارد در مازندران وجود دارد.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این‌که هر فعالیت تولیدی و خدماتی باید با رویکرد استاندارد عملیاتی گردد، افزود: شعار " استاندارد شهرها را هوشمندتر می‌کند " شعاری مهم و راهبردی برای رسیدن به شهر هوشمند و شهروند هوشمند است.

فلاح، تأکید کرد: رعایت استاندار موجب کاهش هزینه تولید، افزایش کیفیت و کاهش آلودگی محیط‌زیست می‌شود.

وی بابیان این‌که نظم و ضابطه در همه ابعاد خلقت متجلی است، خاطرنشان ساخت: در آموزه‌های دینی یر رعایت نظم، انضباط و تقوا تأکید بسیار زیادی شده است.

استاندار، گفت: در سال گذشته ۳۸۶ هزار یورو از گمرکات استان صادرات صورت گرفته که ۲۶۰ هزار یوروی آن محصولات دارای نشان استاندارد بوده است.

فلاح، با تأکید بر این‌که فرهنگ استاندارد و خود نظارتی باید در جامعه نهادینه و همگانی شود، ابراز نمود: همه دستگاه‌های اجرایی و تولیدی برای استانداردسازی فعالیت‌ها تلاش کنند.

گفتنی است، در این مراسم با حضور استاندار از واحدهای تولیدی برتر استان درزمینهٔ ارائه محصولات استاندارد تقدیر شد.

 

مرجع: مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا