اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32665 مورخ:[1396-07-26 01:21:01]
سونامی مراکز تجاری بدون پارکینگ در بابلسر

سونامی مراکز تجاری بدون پارکینگ در بابلسر

رشد قارچ‌گونه مراکز تجاری بدون پارکینگ در بابلسر، سبب شده تردد خودروها در خیابان‌های این شهر در برخی از مواقع عملاً ممکن نباشد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مشهدسر، رشد قارچ‌گونه مراکز تجاری بدون پارکینگ در بابلسر، به ویژه در خیابان شهید بهشتی و شهید رجایی، سبب شده تردد خودروها در برخی از مواقع عملاً ممکن نباشد.


عرض محدود هر دو خیابان و پارک خودروها، سبب شده این منطقه به پرازدحام‌ترین و نابه‌سامان‌ترین منطقۀ شهر توریستی بابلسر تبدیل شود.


بخش عمده از این نابه‌سامانی مربوط به پارک خودروهای مالکان مجتمع‌های بدون پارکینگی است که دوسوی خیابان، جور آن را می‌کشد.


کمبود پارکینگ در حالی یکی از مهم‌ترین دلایل آشفتگی ترافیکی در مرکز شهر بابلسر شده است که همواره بر تعداد مراکز تجاری بدون پارکینگ در این شهر افزوده می‌شود.


طبق قانون شهرداری‌ها، کلیه مالکان اعم از حقیقی یا حقوقی که اقدام به احداث ساختمان می‌کنند، طبق ضوابط طرح تفصیلی و مقررات مربوطه، ملزم به تأمین پارکینگ به حد نیاز هستند و طرح پارکینگ شامل ورود و خروج اتومبیل، محل عبور و توقف آن‌هاست که باید به همراه نقشه‌های ساختمانی ارائه شود.


متأسفانه مسئولان و مدیران شهری ما، در تأمین پارکینگ موردنیاز برای خودروها عاجزند و پارکینگ‌های کنار خیابان به محل استفاده شخصی این مجتمع‌های تجاری تبدیل‌شده است.


با رشد سریع مجتمع‌های تجاری در بابلسر، آیا این شهر از پتانسیل و زیر ساخت‌های ضروری برخوردار است؟

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا