اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32663 مورخ:[1396-07-25 02:15:01]
۲۵ و ۲۶ مهرماه  زمان برگزاری جشنواره « رستوران محبوب » در مازندران
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

۲۵ و ۲۶ مهرماه زمان برگزاری جشنواره « رستوران محبوب » در مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه صنعت غذا ورستوران درگردشگری است که در استان برگزار می شود.

به گزارش مازند اصناف دلاور بزرگ نیا ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره رستوران محبوب که برای نخستین بار در مازندران برگزار می شود، رویدادی است برای بیان این مهم که رستوران تنها محل صرف غدا نیست و یک صنعت،هنرو رسانه برای عرصه گردشگری محسوب می شود.

وی افزود:رستورانهای مازندران در سالهای اخیر هم از لحاظ مکانی و هم از لحاظ کیفی رشد و تحولات مطلوبی داشته اند.

وی با بیان این که استقبال مازندرانی ها و گردشگران از رستورانهای برتر استان بیانگر رشد این صنعت است افزود:گردشگران در سفر به مازندران با توجه به شناخت مردم استان از رستورانهای خوب به راحتی میهمان این رستورانها می شوند.

بزرگ نیا اظهارداشت:در برخی از شهرهای استان رستورانها به جاذبه گردشگری ان شهر مبدل شده اند و حتی شعبه های جدیدی را به مجموعه خود افزوده اند.

وی با بیان این که صنعت رستوران در اینده گردشگری این استان نقش مهمی ایفا می کند افزود:فرهنگ بومی مردم استان را از طریق غذاهای محلی می توان به گردشگران منتقل کرد.

وی از رستوران داری به عنوان نماد صنعت پاک و درامدزا برای استان یاد کرد و افزود: اشتغال مستقیم و غیر مستقیم این صنعت از بسیاری از بخش های دیگر بیشتر است و تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی را در این عرصه می توان مشاهده کرد.

وی جشنواره سفره ایرانی را که در دو سال اخیر برگزار شده است گامی برای توجه هرچه بیشتر رستورانها به غذای سالم،ایرانی و محلی توصیف کرد و افزود:اداره کل گردشگری مازندران از هرگونه رویداد و فعالیتی که موجب ارتقا این صنعت در مازندران شود حمایت می کند.

جشنواره رستوران محبوب با نمایشگاه موادغذایی,تجهیزات رستورانی و صنایع وابسته  نیز همراه است.

معرفی رستوران های برتر مازندران براساس نظرسنجی مردمی,اشنایی با روشهای جذب گردشگر در صنعت رستوران و مشتری مداری,راهکارهای نوین برندینگ و مارکتینگ واشنایی با اداب میربانی و تشریفات ازجمله اهداف این جشنواره عنوان شده است.

جشنواره ای که در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه  از ساعت ۱۰تا ۱۹پذیرای عموم علاقمندان خواهد بود.

 

مهر*


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا