اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32661 مورخ:[1396-07-25 02:08:01]
واحدهای تولیدی با نرخ سود ۱۸ درصدی سرپا نمی ماند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

واحدهای تولیدی با نرخ سود ۱۸ درصدی سرپا نمی ماند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بالابدون نرخ تسهیلات بانکی را از مشکلات برشمرد و گفت: واحد تولیدی با نرخ سود ۱۸ درصد و ۹ درصد ارزش افزوده سرپا نخواهد ماند.

به گزارش مازند اصناف محمد محمدپور، در یازدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران در سال ۹۶، با بیان اینکه همه در این جمع قائل به وجود بحران در حوزه اشتغال هستیم، خاطرنشان کرد: صحبت بر سر راه‌حل‌هاست.

رئیس صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه تکرار ابراز نارحتی و گله جوانان بیکار، کارگران و کشاورزان در این جلسه مشکلی را حل نخواهد کرد بر ارائه راهکار تأکید کرد و افزود: هیچکس نباید در این جلسات بگوید من راهکار ندارم اما مشکلاتی وجود دارد، چراکه همه واقف بر مشکلات هستیم.

محمدپور با اشاره به مشکلات جدی موجود استان گفت: راهکارهایی که استان در پیش گرفته، راهکارهایی است که صحت آن مسئله توسط همه افراد اعم از دولتی و خصوصی و با توجه به سازوبرگ‌های استان تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه ما با سلاح موجود می‌جنگیم و نتیجه هم گرفتیم اما کافی نیست، افزود: یکی از سلاح ها این است که تسهیلات بانکی ما نباید با این نرخ سود بانکی باشد و بارها نمایندگان مجلس بر این امر صحه گذاشتید اما ما حریف بحث سود بانکی نیستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اینکه نمایندگان مجلس به درستی امسال تسهیلات یارانه‌دار را تصویب کردند، خاطرنشان کرد: اما هنوز این امر به استان‌ها ابلاغ نشده است.

محمدپور با بیان اینکه ۲۰ هزار میلیارد تومان تبصره یارانه‌دار در قانون بودجه اعلام شده اما به استان‌ها اعلام نشده، افزود: مازندران با تسهیلات موجود، در کشور اول شد اما این تسهیلات مشکل واحدهای ما را حل نمی‌کند و نیازمند پیگیری در سطح ملی است.

وی از جمله مسائلی که واحدهای تولیدی برای سرپا ماندن در عرصه تولید با آن مواجه هستند را نرخ ۱۸ درصدی سود بانکی، میزان ۹ درصدی ارزش افزوده و افزایش سهم کارفرما در تأمین اجتماعی برشمرد و بر پیگیری آن در سطح ملی با کمک نمایندگان مجلس برای حل آن تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان، مشکلات جدی است، تأکید کرد: اما اگر موفقیت‌ها را نبینیم، نمی‌توان راه درست را انتخاب کرد.

محمدپور ادامه داد: امسال نرخ بیکاری تابستان در استان مازندران، بر اساس مرکز آمار ایران، تک رقمی اعلام شده که این نرخ برای تابستان برای اولین بار بوده است و ما  از این نظر در کشور چهارم شده‌ایم.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت ما ۲.۵ درصد در طی دو سال اخیر افزایش یافته، افزود: متقاضی کار بیشترین رشد و نرخ بیکاری کاهش یافته است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه آمار اشتغال صنعتی استان مازندران در سال گذشته ۴ هزار نفر مثبت اعلام شده است، افزود: استان مازندران در این رابطه استان دوم کشور شده است.

 

مهر*


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا