اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32658 مورخ:[1396-07-25 01:57:01]
 تب بالای اجاره‌بهای مسکن در بابلسر/ هجوم مالکان غیربومی و قیمت‌هایی که برای بومیان بالا می‌رود

تب بالای اجاره‌بهای مسکن در بابلسر/ هجوم مالکان غیربومی و قیمت‌هایی که برای بومیان بالا می‌رود

 بیشتر آپارتمان‌هایی که در این شهر وجود دارد یا مالک غیربومی دارد و یا دو و سه خانواده از شهرهایی مثل تهران با هم شریک می‌شوند و اجاره می‌کنند تا هروقت که دلشان خواست، در آپارتمان اجاره‌ای و مستقلشان خوش بگذرانند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مشهدسر، می‌گفت: تقریباً نیمی از مشاور املاکی‌های شهر بابلسر را برای اجارۀ یک آپارتمان که متناسب با پول پیش من باشد و اجاره‌ای که برای امرار معاش خودم و همسر و فرزندان محصلم، مجبور به قرض نشوم، گشته‌ام اما هر کسی قیمتی را می‌گوید و بعدی از قبلی قیمتی بالاتر!


تازه بعد از دیدن این همه خانۀ خالی در این چند سالی که مستاجر هستم، فهمیدم در شهر بابلسر چقدر مسکن خالی و بدون مستاجر افتاده است.


یا صاحب‌خانه‌ها از سر شکم سیری قیمتی را می‌دهند و یا از ناچاری مستاجرانی امثال من که حقیقتاً حقوق یک میلیون و 200 هزار تومانیم به جایی نمی‌رسد، سوء‌استفاده می‌کنند.


نه برای صاحبخانه درآمد تو و اینکه خانه‌شان را اجاره کنی اهمیت دارد و نه برای مشاوران املاک، آخرین حرفی که یکی از مشاوران املاک در برابر اعتراض من به اجاره‌بهای نامعقولش زد این بود: اگر تو اجاره نکنی، آنقدر تهرانی و اصفهانی و مشهدی هستند که اجاره کنند و به راحتی پول دهند.


راست می‌گفت، بیشتر آپارتمان‌هایی که  در این شهر وجود دارد یا مالک غیربومی دارد و یا دو و سه خانواده از شهرهایی مثل تهران با هم شریک می‌شوند و پول پیش و اجاره را میان خود تقسیم می‌کنند تا هروقت که دلشان خواست و اراده کردند به جای اینکه در هتل یا ویلا و یا پلاژ اقامت کنند، در آپارتمان اجاره‌ای و مستقلشان خوش بگذرانند.


این مسئلۀ بغرنج گریبانگیر مسکن‌های مهر در بابلسر نیز شده است، وقتی به مسکن مهر فروغی، باقرتنگه و یا نیروی هوایی هم برای اجاره مراجعه کردم، اکثر واحدها متعلق به تهرانی‌ها، اصفهانی‌ها و یا مشهدی‌ها بود.


به یکی از این مشاوران املاکی گفتم: یعنی من که بچه این شهر هستم باید حتی مسکن مهر را از کسانی اجاره کنم که نه تنها اهل این شهر بلکه حتی اهل این استان هم نیستند؟!


موضوع جالب اینجاست که یکی از این صاحب‌خانه‌هایی که اتفاقاً تهرانی هم هست، قیمت اجاره‌بهایی که برای آپارتمانش در مسکن مهر گذاشته بود یک میلیون و دویست هزار تومان ماهانه و 7 میلیون تومان پول پیش است.


مانده‌ام توریستی بودن این شهر تا کی مردمانش را زخمی می‌کند.


آقای فرماندار و آقای نماینده که به توریستی بودن این شهر می‌بالند، آیا این معضلات را می‌بینند؟ یا فقط خرسند از نام توریستی شهر هستند؟


فکر هم نمی‌کنم اداره صنعت و معدن و تجارت، حتی نظارتی جزئی روی مشاوران املاک و قیمت اجاره مسکن داشته باشد.


آقایان مسئول، کسی از شما به این موضوع فکر کرده است؟

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا