اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32649 مورخ:[1396-07-23 01:28:01]
 کشف ۷۷ کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در مازندران
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان بابلسر خبر داد:

کشف ۷۷ کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در مازندران

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان بابلسر و فریدونکنار گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۷۷ کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق و بیش از ۱۶ هزار و ۸۵۱ رشته انواع دام خاویاری و فلسدار کشف و ضبط شد.

به گزارش مازند اصناف میرزاعباس صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر در بابلسر اظهار کرد: بر اساس قانون حفاظت و بهره برداری از منابع آبزیان جمهوری اسلامی صید و بهره برداری منابع آبزیان در محدوده آبهای دریایی در انحصار دولت بوده و باید با اجازه دولت صورت گیرد.

وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال ماموران تحت فرماندهی این یگان با همت و تلاش خستگی ناپذیر با حضور مستمر طی بازرسی و عملیات مختلف اعم از مشترک و غیرمشترک بیش از ۷۴۸ مرحله گشت‌های دریایی و ساحلی توانستند کشفیات بسیار خوبی در این ارتباط داشتند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان بابلسر و فریدونکنار کشف ۷۷ کیلوگرم ماهی خاویاری و بیش از ۱۶ هزار و ۸۵۱ رشته انواع دام خاویاری و فلسدار را از جمله این کشفیات خواند و افزود: در این مدت تعداد ۳۸۵ ماهی استخوانی،۷۰ هزار و ۲۲۴ عدد کرف صیادی،۳۹ حلقه لاستیک،۱۷۸ شاخه لنگر،۱۹ لاکش و دو دستگاه ماشک کشف و ضبط شد و در این راستا تعداد ۳۱ نفر متهمان دستگیر شدند که پس از تکمیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.

صادقی کشف و توقیف ۲۴ فروند انواع بدنه قایق موتوری و پاروئی و ۶ دستگاه انواع موتورهای قایق دریایی سبک و سنگین را از دیگر کشفیات این یگان خواند.

وی در پایان از تمام مردم شریف استان خواست تا اطلاعات مربوط به قاچاق محصولات شیلاتی و صیدغیرمجاز را با شماره تلفن‌های ۳۵۲۸۹۲۶۸ و ۳۵۲۸۹۲۷۴ بابلسر به اداره روابط عمومی و ستاد خبری یگان اطلاع دهند.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا