اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32647 مورخ:[1396-07-23 01:23:01]
ارتباط اتاق اصناف و شهرداری فریدونکنار در دوره شورای چهارم کمرنگ شد
عضو هیات رییسه اتاق اصناف فریدونکنار:

ارتباط اتاق اصناف و شهرداری فریدونکنار در دوره شورای چهارم کمرنگ شد

عضو هیات رییسه اتاق اصناف فریدونکنار گفت: در سال‌های گذشته ارتباطی مناسب بین اصناف و شهرداری وجود داشت که در دوره شورای قبلی کمرنگ شد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بصیرنیوز، سیدهادی میرانی‌کناری در نشست هم‌اندیشی‌و برنامه‌ریزی مسائل صنفی در شهرداری فریدونکنار، اظهار کرد: تعامل میان شورا، شهرداری و اصناف می‌تواند خوب باشد و به سویی حرکت کند که بهتر از گذشته شود.

وی با بیان اینکه منافع مشترکی میان این دو نهاد وجود دارد، افزود: ارتباط با یکدیگر باید تقویت شود تا هر دو سازمان به حقوق خود دست یابند.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف فریدونکنار با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته ارتباطی مناسب بین اصناف و شهرداری وجود داشت که در دوره شورای قبلی کمرنگ شد، ادامه داد: محدود شدن استعلام‌ها و تغییر ساختار کمیسیون نظارت موجب کمرنگ شدن این ارتباط شد.

میرانی با بیان اینکه به جز ۳۹ رسته صنفی که باید به برخی از امکان استعلام شوند، مابقی فقط به دو دستگاه معرفی شوند، تصریح کرد: حذف شهرداری از این استعلام موجب صدمه‌های فراوانی همچون کم شدن درآمد این نهاد شده است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی کمی در فریدونکنار وجود دارد، گفت: تنها درآمد شهرداری از اصناف عوارض صنفی نیست بلکه در ساخت و سازها نیز اصناف دخیل هستند و بسیاری از بنگاه‌ها به این امر اقدام می‌کنند که افزایش دهنده درآمد شهرداری است.

عضو هیات رییسه اتاق اصناف فریدونکنار با بیان اینکه اتاق اصناف اختیار دارد که به شهرداری استعلام بدهد یا خیر، تاکید کرد: اگر فرد صنفی ملزم به گرفتن استعلام از شهرداری کنیم آن فرد می‌تواند از اتاق اصناف شکایت کند.

میرانی افزود: در صورتی که حقی از فرد صنفی ضایع نشود باید از اصناف و شهرداری حمایت کرد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا