اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32630 مورخ:[1396-07-20 15:55:01]
صدور 122 پروانه بهره‌برداری واحدهای اقامتی در مازندران/ برپایی 18 بازارچه موقت فروش صنایع دستی در استان
اختصاصی/ در شش ماهه نخست سال‌جاری انجام شد؛

صدور 122 پروانه بهره‌برداری واحدهای اقامتی در مازندران/ برپایی 18 بازارچه موقت فروش صنایع دستی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: 122 پروانه بهره‌برداری تحت عنوان دو واحد اقامتی، 105 خانه مسافر و اقامتگاه بومگردی و همچنین 15 پروانه بهره‌برداری واحد پذیرایی بین‌راهی صادر شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ دلاور بزرگ‌نیا در جمع خبرنگاران از افزایش 8 درصد میزان اقامت گردشگران در شش ماه نخست سال‌جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اقامت 4 شب و 5 روز در مازندران گفت: 39 میلیون و 562 هزار و 242 نفر طی سال‌جاری به مازندران سفر کردند که با توجه به ورود 36 میلیون 561 هزار و 440 گردشگر در مدت مشابه سال قبل، 8 درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه 68 هزار و 761 گردشگر خارجی در سال 95 در مازندران اقامت کردند؛ اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال‌جاری 5 هزار و 805 نفر گردشگر خارجی وارد استان شدند و 4 شب در مجموعه‌های اقامتی مازندران اقامت کردند.

 بزرگ‌نیا با بیان این مطلب که در 6 ماه نخست سال جاری 10 طرح گردشگری جهت دریافت تسهیلات بانکی به ارزش 481 هزار و 500 میلیون ریال به بانک معرفی شده است؛ خاطرنشان کرد: 66 هزار میلیون ریال به‌عنوان تسهیلات پرداخت شده است.

وی همچنین از تهیه و تدوین 46 پرونده ثبت آثار تاریخی، طبیعی و معنوی و ثبت 46 اثر در شش ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و عنوان کرد: موزه خصوصی تبریزی در شهرستان نوشهر نیز اردیبهشت‌ماه سال‌جاری به لیست موزه‌های استان اضافه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: 122 پروانه بهره‌برداری تحت عنوان دو واحد اقامتی، 105 خانه مسافر و اقامتگاه بومگردی و همچنین 15 پروانه بهره‌برداری واحد پذیرایی بین‌راهی صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تآکید کرد: قریب به 18 بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی و هنرهای سنتی در شش ماهه نخست سال‌جاری برگزار شد.

 بزرگ نیا با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش شاغلین صنایع دستی متذکر شد: دو تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل آموزش‌وپرورش و همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای استان منعقد شد و مفاد آن در دستور کار این معاونت قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در پایان اذعان کرد: صدور 131 پروانه تولید انفرادی و 5 پروانه تولید کارگاه‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی جدید و همچنین 20 نشان ملی مهر اصالت از دیگر عملکردهای صنایع دستی در شش ماه نخست سال جاری است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا