اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32627 مورخ:[1396-07-20 14:27:01]
رشد 122 درصدی ترانزیت در گمرک فریدونکنار
رئیس اداره گمرک فریدونکنار خبر داد

رشد 122 درصدی ترانزیت در گمرک فریدونکنار

رئیس اداره گمرک فریدونکنار از رشد 122 درصدی ترانزیت در فعالیت‌های تجاری گمرک این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛یوسف ابراهیمی در گفت‌و‌گو با بلاغ، اظهار کرد: براساس آمار اعلام شده از سوی دفتر آمار گمرک فریدونکنار میزان ترانزیت از نظر ارزش 363 درصد و به لحاظ وزن 122 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و میزان واردات به میزان 105 درصد رشد دلاری و 107درصد رشد وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل رسیده است.

وی افزود: همچنین میزان صادرات نیز 10 درصد رشد دلاری نسبت به 6 ماهه سال قبل برخوردار بوده است که نشان از رشد روز افزون فعالیت‌های تجاری از این گمرک بوده که با توجه به امکانات و تسهیلات گمرکی ایجاد شده این میزان از رشد قابل انتظار است.

رئیس اداره گمرک فریدونکنار خاطرنشان کرد: قطعات چرخ خودرو، موکت کف خودرو، چراغ روشنایی، امولسیون پرتقال و موز، چرم مصنوعی، مواد شوینده، نمد ایزولاسیون منسوج نیافته، رول بافته شده پلی پروپیلن ازجمله مهم‌ترین اقلام صادر شده از این گمرک هستند که مقصد نهایی این کالاها اغلب كشورهای ایتالیا، عراق، روسیه، افغانستان، ترکمنستان و امارات متحده عربی بوده است.

این مسئول تصریح کرد: عمده‌ترین کالاهای وارداتی شامل روغن پایه، ذرت دامی و سیلوی ذخیره‌سازی غلات بوده که از کشورهای روسیه، ترکیه و ترکمنستان وارد کشور شد.

ابراهیمی بیان کرد: پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد روز افزون واردات، صادرات و ترانزیت در این گمرک است و با توجه به وجود بازار بسیار مناسب برای تجار و فعالان اقتصادی در خصوص واردات، صادرات، ترانزیت و سایر رویه‌های گمرکی شاهد رشد چشمگیر فعالیت تجاری و گمرکی در این گمرک به عنوان یکی از قطب‌های تجاری در حوزه کریدور شمال جنوب خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در این زمینه باید به مولفه‌های مهم از جمله ظرفیت بالای اسکله و همچنین جایگاه اداره گمرک فریدونکنار با ساختار مناسب نیروی انسانی برای انجام این مهم توجه کرد.

رئیس اداره گمرک فریدونکنار تاکید کرد: تسهیل تجارت موجب پویایی صادرات و تولید در کشور می‌شود که در این میان نقش گمرک می‌تواند قابل توجه باشد.

ابراهیمی در پایان گفت: با به‌کارگیری ظرفیت‌های تولیدی، اقتصادی و تجاری و نقش‌آفرینی تجار و فعالان اقتصادی در استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده، افزایش تجارت و مبادلات تجاری و گمرکی را در گمرک فریدونکنار در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا