اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32557 مورخ:[1396-07-04 00:37:01]
مردم دچار مشکلات اقتصادی و شکاف طبقاتی هستند
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

مردم دچار مشکلات اقتصادی و شکاف طبقاتی هستند

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه جلوی فساد اداری در جامعه باید گرفته شود، گفت: مردم دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی، شکاف طبقاتی و آسیب اجتماعی هستند.

به گزارش مازند اصناف به نقل از بلاغ، علیرضا یونسی در مراسم تودیع و معارفه فرماندار بابل، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم بزرگ‌ترین سرمایه دولت هستند، وظیفه دولت انتخاب افراد شایسته‌ای است که همراه با دولت بوده و به برنامه‌های دولت اعتقاد داشته و از انگیزه لازم برای خدمت به مردم برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه وظیفه فرماندار ارائه خدمات به همه افراد جامعه است چه کسانی که به دولت رای دادند و چه کسانی که رای ندادند، افزود: بابل یکی از بهترین و توانمندترین شهرستان استان در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی زیرساخت‌های شهری است، بابل از پرجمعیت‌ترین شهرستان مازندران و دارای قدرت عظیم تاریخی به‌شمار می‌رود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه هیچ‌کس رقابت سیاسی را رد نمی‌کند، تصریح کرد: اما رقابتی که طبق آرمان‌های عبادی در اسلام باشد، رقابت سیاسی که سبب تعالی اسلام و رشد و توسعه جامعه باشد مورد تایید است نه رقابت سیاسی که منجر به تخریب دیگران و رقیب و آسیب‌رسانی به رقیب شود، دولت روحانی چنین رقابت سیاسی که سبب تقویت دین اسلام و حس دردمندی مردم باشد را می‌پذیرد.

یونسی با اشاره به اینکه سیاسی‌بازی را قبول نداریم، خاطرنشان کرد: رقابت سیاسی که در قالب قانون باشد مورد قبول است.

وی بیان کرد: متاسفانه در کشمکش سیاسی برخی اصول و فضیلت‌های اخلاقی را نادیده می‌گیرند و این بی‌اخلاقی‌ها سبب اتهام‌زنی و گسترش دروغ و رذایل اخلاقی در جامعه می‌شود که باید با چنین پدیده برخورد شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: رقابت سیاسی باید در امور خیر و گسترش خدمات صادقانه به مردم باشد، مسؤولیت شرافتی است که خداوند به ما داده و باید در خدمت به مردم باشیم و در نظر داشته باشیم که دیر یا زود دوران مسؤولیت ما به پایان می‌رسد اما آنچه ماندنی است یاد نیک کسانی است که بعد از اینکه نیستند باشند.

یونسی اضافه کرد: فرماندار و هر مسؤولی باید اهل صحه صدر، دلسوز مردم و اهل گذشت باشد و به شدت از اختلافات پرهیز کند، باید قدرت تعامل با همه جریانات سیاسی را داشته باشد و از همه ظرفیت‌ها برای توسعه شهر استفاده کند و از حواشی بپرهیزد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: مردم دچار مشکلات اقتصادی، معیشتی، شکاف طبقاتی و آسیب اجتماعی هستند، طلاق، اعتیاد و بیکاری مردم را نگران کرده است و در چنین شرایطی اگر مسؤولان وقت خود را برای انجام امورات پست تلف کنند به خدا و مردم خیانت کرده‌اند.

یونسی افزود: باید ملاک در همه امور تنها قانون باشد و در چارچوب وظایف قانونی حرکت کنیم زیرا اجرای قانون در هر جامعه سبب پایداری جامعه و دور زدن قانون سبب فساد می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید جلوی فساد اداری موجود در جامعه گرفته شود،گفت: مهم‌ترین مسؤولیت مدیران مبارزه با فساد اداری باشد و برای مبارزه باید برنامه تهیه کنند و ظرف یک ماه آینده به استانداری تحویل دهند.

در این آیین از تلاش‌های محمدتقی عباس‌پور قدردانی و قربانعلی ولی‌زاده به‌عنوان فرماندار جدید بابل معرفی شده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا