اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32554 مورخ:[1396-07-03 00:19:01]
فعالیت 10 واحد شالیکوبی مدرن در میاندرود/ظرفیت 22 هزار تنی تولید برنج در این شهرستان
اختصاصی/مدیر جهاد کشاورزی میاندرود خبر داد

فعالیت 10 واحد شالیکوبی مدرن در میاندرود/ظرفیت 22 هزار تنی تولید برنج در این شهرستان

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با اشاره به اینکه شهرستان میاندرود دارای 10 واحد شالیکوبی مدرن است، گفت: ظرفیت تولید برنج در میاندرود، 21 هزار و 300 تن در شالیکوبی‌های مدرن و 600 تن در شالیکوبی‌های سنتی این شهرستان است.

  سید شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف با اشاره به اینکه شهرستان میاندرود دارای 10 واحد شالیکوبی مدرن است، گفت: دو واحد شالیکوبی در بخش گهرباران و 8 واحد آن در بخش مرکزی مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه دو واحد شالیکوبی سنتی در روستای ولوجا بخش گهرباران نیز در حال فعالیت است، افزود: ظرفیت تولید برنج در واحدهای مدرن این شهرستان 21 هزار و 300 تن و در شالیکوبی‌های سنتی 600 تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود در پایان مزایای شالیکوبی‌های مدرن را کاهش ضایعات و در نتیجه افزایش تولید در واحد سطح و به طبع آن افزایش درآمد اقتصاد خانوار روستایی و پیشگیری مهاجرت روستایان به شهرها عنوان و اذعان کرد: توسعه صادرات و کاهش ریسک در بخش اقتصادی، ارائه اطلاعات مهم در مورد مواد غذایی برای مصرف کننده و کاهش تقلب در آن، افزایش عمر نگهداری برنج و حق انتخاب کشاورز برای فروش محصول به بازار مصرف، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها و... از دیگر مزایای شالیکوبی‌های مدرن است.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا