اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32551 مورخ:[1396-07-02 12:12:01]
توزیع 500 بسته‌ نوشت‌افزار در بین دانش آموزان مازندرانی توسط واقفان
اختصاصی/مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد

توزیع 500 بسته‌ نوشت‌افزار در بین دانش آموزان مازندرانی توسط واقفان

مدیرکل اوقاف مازندران از توزیع 500 بسته لوازم‌التحریر بین دانش آموزان توسط واقفان خبر داد و گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفان 500 بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان استان مازندران توزیع شده است.

به گزارش مازند اصناف حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در همایش مهر تحصیلی که در بهشهر برگزار شد، گفت: اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش با عنوان مهر تحصیلی کمک به افرادی‌است که از توان مالی کمتری برخوردار هستند.

وی فقر اخلاقی را بزرگ‌ترین فقر برشمرد و افزود: به کار بردن اصطلاح فقیر درست نیست و در واقع فقیر کسی است که در مسائل دینی مشکل دارد و فراموش نکنید که بزرگ‌ترین فقر، فقر اخلاقی است وگرنه همه مردم مشکلات مادی دارند.

مدیرکل اوقاف مازندران اظهار کرد: فراهم کردن زمینه تحصیلات خانواده‌هایی که از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند، نیت موقوف‌ها است.

حیدری با اشاره به جان‌فشانی شهدای مدافع حرم، خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم و شهید «حججی» با وجود علاقه به حیات و خانواده به امر ولی و مقام معظم رهبری لبیک گفتند و به دیاری رفتند که مظلومیت زینب (س) را به گوش جهانیان برسانند.

وی اضافه کرد: برخی از افراد با بذل مال می‌توانند به خانواده‌های بد سرپرست کمک کنند؛ هر چند جامعه و نهادهای مرتبط در این زمینه وظایفی دارند.

 مدیرکل اوقاف مازندران عنوان کرد: در شهرستان بابل ۱۴ میلیون تومان از محل موقوفه «محمد اسماعیل» در طرح مهر تحصیلی هزینه شد و در شهرستان بهشهر نیز از محل موقوفه «آقا میرزا مهدی خان اشرفی» به صورت نمادین و با رعایت اصول اخلاقی در حال انجام است.

حیدری در ادامه به گستاخی «ترامپ» اشاره و بیان کرد: مردم آمریکا باید از حضور چنین رئیس جمهوری خجالت بکشند و آمریکا باید بداند ملت ما ملتی با وفا است و کمترین هزینه برای این ملت جان است.

  وی با بیان اینکه نیات موقوفات باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد، گفت: تا دیروز نیاز جامعه به اطعام‌دهی بوده است و مردم نیات‌شان را برای اطعام‌دهی امام حسین (ع) وقف کردند اما باید این مهم را بدانید که در راستای اجرای امینانه نیات موقوفات باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد و جامعه در حال حاضر نیاز به تهیه تسهیلات برای خانواده کم بضاعت دارد.

  مدیرکل اوقاف مازندران در پایان از توزیع 500 بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان مازندرانی توسط واقفان در راستای اجرای امینانه نیات خبر داد و گفت: تعداد 187 بسته لوازم التحریر  به برکت عواید موقوفه «میرزا مهدی خان» بهشهر به ارزش 10 میلیون تومان به دانش آموزان بهشهری، تعداد 260 بسته لوازم التحریر به برکت عوائد موقوفه «محمد اسماعیل رحمانی» به ارزش 14 میلیون تومان بین دانش آموزان بابلی و مابقی بین دانش‌آموزان  دیگر شهرستان‌ها  با در نظر گرفتن نیت واقف توزیع شده است.

 

پایان پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا