اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32530 مورخ:[1396-06-27 01:05:01]
 شهرک صنعتی ۷۰۰ هکتاری در حوالی بندر امیرآباد احداث می شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

شهرک صنعتی ۷۰۰ هکتاری در حوالی بندر امیرآباد احداث می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از ایجاد شهرک صنعتی به وسعت ۷۰۰ هکتار در منطقه اقتصادی نزدیک بندر امیرآباد خبر داد.

به گزارش مازند اصناف به نقل از مهر، محمد محمدپور ظهر شنبه، در نشست فعالان اقتصادی مازندران با سفیر روسیه در ایران، با اشاره به ایجاد حرکت اقتصادی بواسطه جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، در رابطه با تأمین سیمان از سوی مازندران اعلام آمادگی کرد و با اشاره به برند خوب سیمان مازندران و اینکه بسیاری از سیمان‌های دیگر ایران به نام سیمان مازندران مذاکرات خود را انجام می‌دهند، بر معرفی سیمان مازندران به‌صورت مستقیم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه یک شرکت تولید مواد لبنی استان از سیبری تا قفقاز و تا هر جایی که روسیه بزرگ حضور دارد تلاش خود را شروع کرده، افزود: این شرکت اما درگیر برخی رقابت‌های غیر اقتصادی با رقبا شده و در قالب برخی بهانه‌گیری‌ها، همچون حمل و نقل و ترخیص کالاهای گمرکی دچار مشکلاتی شده و به‌جای اینکه در طول زمان روند ترخیص آسان‌تر و سریع‌تر گردد، بعضا دچار مشکل شده و کالاهای آنها کند ترخیص می‌شود که این مساله نیازمند رسیدگی است.

محمدپور با بیان اینکه ما سعی داریم از جنگل‌های شمال کشور در حوزه اقتصادی کمتر استفاده شود، برای ارتباط بیشتر در حوزه چوب با روسیه ابراز علاقمندی کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه با وجود دریای مشترک، می‌توان تبادل مستقیم داشت و نیاز به استفاده از کشورهای دیگر نیست؛ راه دریایی را به‌عنوان یک راه صلح و سبز برشمرد و افزود: راه دریای مسیر خوبی است که دولت‌ها باید برای ترخیص کالا در پیش گیرند و از این رو باید ویژه دیده شود.

محمدپور با بیان اینکه ما در دریای خزر، در حوزه خود به نفت رسیدیم، به شرکت‌های غول‌پیکر نفتی این کشور مانند گازفروم برای ایجاد حداکثر همکاری اقتصادی در این زمینه اشاره کرد.

وی با اشاره به در نظر گرفت زمین به وسعت ۷۰۰ هکتار در منطقه اقتصادی بسیار مهم و نزدیک بندر امیراباد به‌عنوان شهرک صنعتی، ابراز آمادگی کرد تا بخشی از این زمین برای تجار روس برای سرمایه‌گذاری اختصاص یابد.

 محموپور با بیان اینکه با شرکت بزرگ روس آرود تعاملات خوبی برقرار کردیم، افزود: اما چرا این شرکت علی‌رغم اینکه در همه جلسات برای گسترش همکاری، سرمایه‌گذاری و تجارت اعلام آمادگی کرده اما همچنان احتیاط‌هایی در این زمینه دارد.

وی در رابطه با اقدامات انجام شده برای بهبود بسته‌بندی محصولات گفت: ما بزرگ‌ترین پایانه لجستیک و صادرات محصولات کشاورزی خود را در حال ساخت داریم و با مشاوره شرکت‌های هلندی و بلژیکی در حوزه بسته‌بندی، تجهیزات پیشرفته‌ای را سفارش داده‌ایم و امیدواریم که با راه‌اندازی آن در آینده نزدیک، شاهد بسته‌بندی با کیفیت باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در رابطه با پایانه صادراتی محصولات آبیاری و آبزیان صادر شده، گفت: بزرگ‌ترین مجموعه تولید ماهیان خاویاری دریای خزر در استان مازندران وجود دارد.

 

پایان/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا