اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32526 مورخ:[1396-06-26 12:57:01]
فعالیت 937 واحد از هزار و 250 شالیکوبی دارای پروانه بهره‌برداری مازندران
اختصاصی/رئيس سازمان جهاد كشاورزی مازندران:

فعالیت 937 واحد از هزار و 250 شالیکوبی دارای پروانه بهره‌برداری مازندران

رئيس سازمان جهاد كشاورزی مازندران تعداد شالیکوبی‌های دارای پروانه بهره‌برداری در استان را یک‌هزار و 250 واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد 937 واحد در استان فعال است.

به گزارش خبرنگار مازند اصناف دلاور حیدرپور طی گفت‌گویی اظهار کرد: صنایع تبدیلی به فرآوری و عمل‌آوری محصولات نباتی و حیوانی اعم از زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع گفته می‌شود که فرآیند تولید مواد کشاورزی را کامل می‌کند و آن‌ها را به‌صورت بهینه آماده ورود به بازار مصرف می‌کند.

وی درباره نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی در توسعه بخش کشاورزی، عنوان کرد: کاهش ضایعات و افزایش سطح تولید، افزایش اشتغال و پیش‌گیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، توسعه صادرات، کاهش ریسک در بخش اقتصادی، تکمیل زنجیره بازاریابی و تنظیم بازار در توسعه بخش کشاورزی نقش دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به ارزش بستهبندی مواد غذایی اشاره و خاطرنشان کرد: جلوگیری کاهش آسیب به مواد غذایی، کاهش ضایعات، کاهش هزینه‌ها، کاهش تقلب، ارائه اطلاعات مهم در مورد غذا، ایجاد زمینه رقابت، دسترسی به مواد غذایی در سراسر سال، افزایش عمر نگهداری، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و ارائه مواد غذایی به‌صورت بهداشتی از مزایای بستهبندی مواد غذایی است.

حیدرپور تعداد شالیکوبی‌های دارای پروانه بهره‌برداری در استان را یک‌هزار و 250 واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد 937 واحد در استان فعال است و 300 واحد از شالی‌کوبی‌های فعال بازسازی و نوسازی شده و دستگاه‌های مدرن نصب‌شده است.

وی اضافه کرد: اصلاح ساختار شالیکوبی‌ها از سال 82 در استان مطرح شد که برای جلوگیری از کاهش ارزش افزوده شلتوک، شالیکوبی‌ها تغییر سیستم پیدا کردند تا به ارزش افزوده محصول که همان افزایش درآمد تولیدکننده است دست پیدا کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان تعداد شالیکوبی مدرن مورد نیاز را 300 واحد در طول 5 سال با پراکنش مناسب در سطح استان اعلام و اذعان کرد: اعتبار مورد نیاز برای مدرن کردن هر واحد همراه با بسته‌بندی در اوزان مختلف 900 میلیون تومان و کل اعتبار مورد نیاز در طول پنج سال با هزینه پیش‌بینی روز معادل 275 میلیارد تومان است.

 

پایان پیام/

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا