اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32522 مورخ:[1396-06-24 00:54:01]
درخواست لغو بخشنامه عدم الزام درج قیمت بر کالاها وزارت صمت از سوی انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان
اختصاصی/رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان مازندران مطرح کرد

درخواست لغو بخشنامه عدم الزام درج قیمت بر کالاها وزارت صمت از سوی انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان

با توجه به ابلاغ اخیر وزارت صمت کشور در خصوص عدم الزام درج قیمت برخی کالاها از سوی تولیدکنندگان، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، صدور و اجرای این بخشنامه را با توجه به صراحت قوانین مختلف، بر خلاف قانون و حقوق مصرف‌کنندگان می‌داند.

علی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف گفت: انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در خصوص بخشنامه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد عدم الزام تولید کنندگان به درج قیمت برخی کالاها، بیانیه‌ای صادر کرد.

وی ضمن اشاره به متن این بیانیه افزود: در این بیانیه، با توجه به ابلاغ اخیر وزارت صمت کشور در خصوص عدم الزام درج قیمت برخی کالاها از سوی تولیدکنندگان، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به‌عنوان تنها تشکل مردمی که به‌موجب قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان مصوب مجلس شورای اسلامی، صدور و اجرای این بخشنامه را با توجه به صراحت قوانین مختلف از جمله مواد یک و پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، ماده 15 قانون نظام صنفی و ماده 6 قانون تعزیرات حکومتی، بر خلاف قانون و حقوق مصرف‌کنندگان می‌داند.

 

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان مازندران در ادامه اعلام متن این بیانیه، اظهار کرد: ضروری‌است قیمت‌های واقعی بر روی کالاها درج و رویه غلط درج غیرواقعی قیمت‌ها با کنترل و نطارت اصلاح شود و با اجرای صحیح قانون، تولیدکنندگان موظف به درج واقعی قیمت بر روی کالا شود؛ نه اینکه قیمت کالا حذف و موجب ایجاد منازعه بین مصرف‌کنندگان و عرضه‌کنندگان و همچنین تهدید آرامش و سلامت بازار شود.

رضایی در پایان اذعان کرد: انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به سبب جایگاه و نقش قانونی خود و در راستای دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان درخواست لغو بخشنامه مذکور را دارد.

 

 

پایان پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا