اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32509 مورخ:[1396-06-22 01:13:01]
مخالفت اصناف با برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم نوشت افزار

مخالفت اصناف با برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم نوشت افزار

اتاق اصناف کشور با برگزاری هرگونه نمایشگاه عرضه مستقیم نوشت افزار و پوشاک پاییزه مخالف است.

به گزارش مازند اصناف علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران دیروز اعلام کرد: با توجه به وفور انواع کالاهای مورد نیاز دانش آموزان اعم از نوشت افزار، کیف و کفش و پوشاک در کشور، در حال حاضر نیازی به برگزاری نمایشگاه احساس نمی‌شود.


وی با انتقاد از برگزاری فروش فصلی پاییزه در مصلای تهران افزود: به دو دلیل نیازی به برگزاری نمایشگاه در تهران احساس نمی شود؛ یکی اینکه در تامین کالاهای مصرفی به هیچ عنوان با مشکل مواجه نیستیم. دوم اینکه با فراوانی عرضه کنندگان کالا در بنگاه‌های صنفی و فروشگاه‌های زنجیره ای در فروش این اقلام روبرو هستیم که خود توانایی تامین تقاضای بازار را دارند.


فاضلی با اشاره به تقاضای انواع کالاهای مصرفی شامل نوشت افزار، پوشاک و کیف و کفش از جانب خانواده‌ها در آستانه بازگشایی مدارس در کل کشور گفت : در تامین این کالاها کمبودی در کشور وجود ندارد و از مردم هم می خواهیم که از مکان‌هایی تحت عنوان نمایشگاه که بدون مجوز اقدام به عرضه کالا می کنند، خرید نکنند.


وی با بیان اینکه سمت و سوی نمایشگاه بر خرید متمرکز از جانب مردم است، اضافه کرد: از فروش نوشت افزار چه از طریق واردات و چه تولید داخلی، سود زیادی نصیب فروشندگان واحدهای صنفی نمی شود، اما با این وجود در فروش فوق العاده صنوف در بخش کیف و کفش و پوشاک تخفیف حداقل ۱۵ درصد لحاظ شده است.


رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در سال ۹۲ و۹۳ تامین کننده ۳۰ درصد از انواع محصولات مورد نیاز دانش آموزان در داخل کشور بودیم، افزود: امروز با رشد ۱۵ درصدی تامین کننده بیش از ۴۵ درصد این اقلام در داخل کشور هستیم، ضمن اینکه امسال برندهای جدید با کیفیت بالا در بازار عرضه شده است.


وی اظهار کرد: برای برگزاری نمایشگاه باید فرآیند قانونی آن طی شود که از ارائه درخواست به اتاق اصناف یا وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز می شود؛ سپس مراحل اخذ مجوز از اداره اماکن تا مجموعه نمایشگاهی که در وزارتخانه صعت نهادینه شده‌، حتما باید طی شود.


فاضلی گفت: مردم و مصرف کنندگان با مراجعه به نمایشگاههایی که از طریق رسانه‌ها معرفی و تبلیغ می شوند، اجازه سوء استفاده به کاسبان غیر واقعی را ندهند و با خرید تولیدات داخلی به تولیدکنندگان کشور کمک کنند.


وی افزود: مردم با خرید کالاهای ایرانی مانند دفتر، کیف و کفش و سایر اقلام ایرانی که دارای کیفیتی بالاتر از مشابه وارداتی است و با فرهنگ ایرانی همخوانی دارد، می توانند به تقویت تولیدات ملی کمک کنند .


رئیس اتاق اصناف ایران در عین حال گفت: هم تولیدکننده مکلف است کیفیت تولیدات خود را بهبود بخشد و هم مردم با خرید محصولات داخلی می‌توانند در این جهت کمک کنند. اکنون بسیاری از اقلام وارداتی از کشورهایی مانند چین وارد می شود که دارای کیفیت بسیار پایینی است، ضمن اینکه برخی نقوش کیف‌های وارداتی با فرهنگ ما همخوانی ندارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا