اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 32499 مورخ:[1396-06-20 21:42:01]
افزايش ۱۰۰ درصدي فوت ناشی از حوادث كار در مازندران/ سقوط از بلندی در صدر حوادث
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران مطرح کرد

افزايش ۱۰۰ درصدي فوت ناشی از حوادث كار در مازندران/ سقوط از بلندی در صدر حوادث

 مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: مرگ‌ومیر ناشي از حوادث كار در چهار ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۰ درصد افزايش يافت و از ۱۷ نفر در چهار ماهه سال گذشته به ۳۴ نفر در سال جاري رسيده است.

به گزارش مازند اصناف به نقل از عصرساري،  علی عباسی در جمع خبرنگاران گفت: مرگ‌ومیر ناشي از حوادث كار در چهار ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰۰ درصد افزايش يافت و از ۱۷ نفر در چهار ماهه سال گذشته به ۳۴ نفر در سال جاري رسيده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۳۰ نفر متأهل و مابقی مجرد هستند؛ افزود: در چهار ماهه سال جاري، ۳۳ مرد بر اثر حوادث كار در استان جان باخته‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: بر اساس آمارهاي موجود، سقوط از بلندي با ۱۷ مورد فوتي رتبه اول مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار را به خود اختصاص داده است؛ همچنين برق‌گرفتگی و اصابت جسم سخت هر کدام با ۷ فوتي و سایر با ۳ در رتبه‌های بعدي مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.

عباسی اضافه کرد: در چهار ماهه سال‌جاری، بيشترين مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار با ۱۱ مورد در خرداد ماه و كمترين آن با ۶ مورد در تیرماه ثبت‌شده‌ است.

وی اظهار کرد: طي اين مدت شهرستان‌هاي بابل با ۷ فوتي، آمل و ساری هرکدام با ۳ فوتي، بيشترين موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند که در مقابل آن شهرستان‌هاي رامسر، فریدونکنار و نور گزارشی از مرگ بر اثر حادثه کار گزارش نشده است.

عضو شورای قضایی استان مازندران با اشاره به اینکه تعداد ۳۱ نفر از فوت شدگان ایرانی و مابقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند؛ عنوان کرد: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۴ مورد بیشترین و سنین کمتر از ۲۰ سال با یک مورد کمترین موارد را به خود اختصاص دادند.

رشد ۷ درصدی مصدومین حوادث کار

عباسی در بخش پایانی سخنانش در خصوص مصدومین حوادث کار در  چهار ماهه سال‌جاری اذعان کرد: تعداد ۲۸۷ (۲۷۴ نفر مرد و ۱۳ نفر زن) نفر در این چهار ماهه به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشت.

لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی  مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می‌شود و لزوماً نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

 

پایان پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا